Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Gier Komputerowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Programista gier komputerowych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za tworzenie gier komputerowych na poszczególnych etapach. W zależności od wykonywanych czynności wyróżnia się w tym zakresie programistów fizyki, sztucznej inteligencji, grafiki, dźwięku, mechaniki, sieci, interfejsu, skryptu, portowania i narzędzi. Wybór narzędzi i oprogramowania wykorzystywanych do projektowania gier uzależniony jest od jej gatunku (platformowe, wyścigowe, gry akcji, przygodowe, symulatory, strategie i wiele innych) i platformy na którą jest przeznaczona (PC, Xbox, PlayStation, Wii, etc.). Proces tworzenia gier rozpoczyna się od opracowania projektu, zawierającego wszystkie szczegóły dotyczące fabuły, bohaterów, wirtualnej mapy lub planszy, etc.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze programisty gier komputerowych jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia technicznego, pozyskanego na kierunku informatycznym lub podobnym. Potencjalni pracodawcy zwracają także uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata, ze szczególnym uwzględnieniem posiadanego przez nich portfolio, zawierającego dotychczasowe realizacje. Oczywistym wymogiem jest obsługa komputera i środowisk programistycznych na zaawansowanym poziomie, znajomość rynku gier komputerowych, aktualnych trendów i standardów programistycznych.


WARUNKI PRACY

Praca programisty gier komputerowych odbywa się rzecz jasna przed ekranem komputera, z wykorzystaniem specjalistycznych środowisk programistycznych. Zakres obowiązków poszczególnych specjalistów może znacząco różnić się w zależności od realizowanego elementu projektu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Przy tworzeniu gier komputerowych pracują liczebne zespoły programistów. Najwięksi producenci gier komputerowych na świecie mają w swoim dorobku setki tytułów różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki programisty gier komputerowych są ściśle uzależnione nie tyle od ilości zleceń, ile od ich prestiżu i budżetu przewidzianego na ich realizację. Najlepsi programiści na świecie zarabiają nawet kilkaset tysięcy dolarów miesięcznie, podczas, gdy początkujący programista w Polsce może liczyć na 3000 złotych brutto miesięcznie.