Lista stanowisk - Webmaster

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Webmaster

    Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  rekrutacja online
    4 dni
    Segment sprzedaży produktów szkoleniowych dla szkół Miejsce pracy: Warszawa Zakres obowiązków: Odpowiedzialność za zawartość i aktualność treści stron internetowych przy wykorzystaniu systemów typu CMS; Analiza ruchu na stronie i efektywności działań SEM; Prowadzenie powierzonych...

Webmaster

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Webmaster, z języka angielskiego tłumaczony jako „mistrz sieci” jest osobą odpowiedzialną za całokształt procesów związanych z tworzeniem i administrowaniem stroną internetową na zlecenie klienta. Obecnie poszczególne czynności rozdziela się pomiędzy specjalistów od grafiki, contentu, pozycjonowania, optymalizacji, programowania i wielu innych; webmaster to określenie zbiorcze dla webdesignerów, webdeveloperów, administratorów i wielu innych osób zaangażowanych w projektowanie i wdrażanie stron internetowych. W projektowaniu witryny webmaster kieruje się oczekiwaniami i wytycznymi klienta, lecz także aktualnymi standardami jakości, własną wiedzą i doświadczeniem, a także docelowym przeznaczeniem witryny, gustami jej potencjalnych odbiorców.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze webmastera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie otwierałoby drogę do wykonywania zawodu. Oczywiście, wiedza przekazywana w trakcie wyższych studiów informatycznych będzie z pewnością pomocna, lecz potencjalni pracodawcy lub zleceniodawcy zwracają przede wszystkim uwagę na dotychczasowy dorobek webmastera, zgromadzony w posiadanym przez niego portfolio, a także jego praktyczne umiejętności i doświadczenie. Webmaster, bez względu na podjętą specjalizację musi odznaczać się doskonałą znajomością obsługi komputera, znajomością języków programowania, środowisk graficznych i orientacją w aktualnych trendach i standardach tworzenia stron www.


WARUNKI PRACY

Praca webmastera może przyjąć formę pracy zdalnej, wykonywanej za pośrednictwem komputera bez uzależnienia od miejsca i czasu i na indywidualne, bezpośrednie zlecenie klienta, lub stacjonarnego zatrudnienia w firmie zajmującej się kompleksową promocją firm w internecie. W każdym jednak przypadku szereg czynności realizowanych przez webmastera odbywa się w przestrzeni wirtualnej.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Webmaster może zdecydować się na samozatrudnienie w charakterze wolnego strzelca, lub poszukiwać wakatu w jednej z wyżej wspomnianych firm.


ZAROBKI

Zarobki webmastera są ściśle uzależnione od ilości przyjmowanych przez niego zleceń i ich rodzaju, średnie stawki miesięczne utrzymują się jednak na poziomie 3000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Webmaster
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.