Lista stanowisk - Specjalista ds. IT

Polecane oferty - Internet / e-commerce

  • Project Lead Process Improvement Specialist

    METRO Global Solution Center Sp. z o.o.   Szczecin, Plac Brama Portowa 1    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Your main area of responsibility in this position will include: managing projects of various degrees of complexity, periodic and ad hoc reporting on project status, support reporting tasks on project portfolio, processing and archiving of information resources, support in preparing project...

Specjalista ds. IT

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. IT – pracownik na tym stanowisku jest odpowiedzialny za bezpośrednie wsparcie techniczne użytkowników, instalacje i konfiguracje sprzętu i oprogramowania, instalacje okablowania oraz konfigurację sieci LAN, WAN, Wybór i zakup sprzętu, oprogramowania i usług teleinformatycznych, prowadzenie ewidencji i rozliczanie zakupów sprzętu, oprogramowanie i usługi oraz pomoc przy wszelkich pracach działu IT.


WYMAGANIA

Specjalista ds. IT musi posiadać wykształcenie o profilu informatycznym oraz rozległą wiedzę z zakresu systemów operacyjnych, serwerowych, sieci LAN. Ponadto musi znać język angielski na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej. Osoba na tym stanowisku powinna odznaczać się samodyscypliną, umiejętnością zarządzania, samodzielnością, komunikatywnością, dyspozycyjnością. Ważnym atutem jest także posiadanie prawa jazdy.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty ds. IT jest biuro. Może mieć wydzielone pomieszczenie, a może też pracować w jednym pokoju z innymi pracownikami - zależy to przede wszystkim od wielkości i możliwości organizacyjnych firmy. Większość czasu spędza on przed komputerem w pozycji siedzącej.
Praca ta ma charakter indywidualny. Specjalista IT ma dosyć duży kontakt z innymi ludźmi, a jego praca ma charakter usługowy. Oznacza to, że zwracają się do niego wszyscy, którzy mają problemy z komputerem. Specjalista IT zazwyczaj pracuje w tych samych godzinach co inni pracownicy firmy. Zdarza się, że w przypadku potrzeby dokonania jakichś większych zmian w funkcjonowaniu komputerów i ich oprogramowania musi pracować w nocy lub w dni wolne od pracy, gdyż wtedy jest to najmniej dotkliwe dla użytkowników. W związku z tym wymagana jest pełna dyspozycyjność.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. IT może szukać zatrudnienia w firmach informatycznych, projektowych, wdrożeniowych, instytucjach badawczych.


ZAROBKI

Wynagrodzenie na tym stanowisku zależy od doświadczenia, pozycji firmy, regionu kraju. Zarobki kształtują się w okolicy 5000 zł i w górę.

Praca Specjalista ds. IT
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Wielkanoc tuż tuż i i większość z nas powoli przygotowuje się do świętowania: planujemy urlopy, świąteczne menu, wyjazdy. Jednak święta nie dla wszystkich oznaczają wolne od pracy i możliwość wypoczynku. Zobacz, kto pracuje w Wielkanoc i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Do Wielkanocy przygotowujemy się nie tylko w domach, ale i w miejscu pracy. Czy spotkanie okolicznościowe z pracownikami to dobry pomysł? Jak świętować razem z zespołem, który pracuje zdalnie? Wystarczy e-mail z życzeniami, czy może warto zadbać o drobne upominki dla kadry? Oto krótki przewodnik po obchodach Wielkanocy w firmie.

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak do biura, a jak na spotkanie z kluczowym klientem? Czy tzw. Casual Friday zwalnia z obowiązkowej koszuli? Czym się różni styl black tie od white tie? Stylistka Dorota Leszek wyjaśnia, czym jest dress code, jak go stosować oraz dlaczego ubieranie się odpowiednio do sytuacji jest tak ważne dla naszej samooceny.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.