Lista stanowisk - Dyrektor Banku

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Bank Pocztowy S.A.
    dyrektor  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat
    24 godz.
    Jeśli potrafisz: zarządzać Zespołem i realizacja planów sprzedażowych podległej Placówki Bankowej; planowanie, organizowanie i nadzorowanie działalności Placówki i Rynku nie są Ci obce; dobierać metody i narzędzia podnoszące efektywność sprzedażową, Zaaplikuj!
  • Bank Pocztowy S.A.
    dyrektor  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat
    6 dni
    Dołącz do Banku Pocztowego, gdzie prostota usług finansowych idzie w parze z innowacyjnością. W związku z rozwojem naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: Dyrektor Oddziału Banku. Jeśli jesteś liderem, którego energia oraz wizja może poprowadzić naszą placówkę do sukcesów w...

Dyrektor Banku

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor banku, inaczej zwany dyrektorem naczelnym, lub dyrektorem generalnym jest głównym organem decyzyjnym, zarządzającym i kontrolnym banku, oraz wszystkich jego oddziałów na terenie kraju. Osoba obsadzona na tym stanowisku jest także głównym zwierzchnikiem wszystkich działów i jednostek organizacyjnych banku, jest odpowiedzialna za kreowanie polityki i strategii banku. W praktyce dyrektor zajmuje się głównie koordynowaniem i nadzorowaniem działań prowadzonych przez poszczególne piony organizacyjne, posiada zastępców, odpowiedzialnych za poszczególne sfery funkcjonowania banku – dyrektor finansowy, dyrektor pionu kredytów, oraz dyrektorowie poszczególnych departamentów to tylko niektórzy z nich. Dyrektor banku jest ostatecznym organem decyzyjnym we wszystkich obszarach działalności instytucji.


WYMAGANIA

Wśród wymagań, jakie stawiane są przed dyrektorem banku należy wymienić konieczność posiadania wyższego wykształcenia ekonomicznego, preferowane kierunki to w tym przypadku marketing i zarządzanie, finanse i rachunkowość lub ekonomia. Najważniejszym pozostaje jednak posiadane przez daną osobę doświadczenie – co najmniej kilkuletnie, pozyskane na różnorodnych stanowiskach kierowniczych w branży finansów i bankowości. Charakter stanowiska wymaga od osoby na nim obsadzonej ponadprzeciętnej zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, oraz dogłębnej znajomości mechanizmów funkcjonowania banku, bieżącego otoczenia rynkowego, etc. Ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na dyrektorze wymusza konieczność posiadania przez niego szczególnych cech personalnych i umiejętności podejmowania strategicznych decyzji, kreowania ogólnej polityki i strategii banku.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dyrektora banku jest przestrzeń jego macierzystej jednostki, lecz dyrektor utrzymuje także kontakty z przedstawicielami zewnętrznych instytucji finansowych, oraz klientami strategicznymi dla całego banku. Dyrektor kontaktuje się ze wszystkimi działami, oraz dyrektorami placówek regionalnych. Dyrektor otrzymuje służbowy samochód, telefon komórkowy, czy laptopa, może także liczyć na inne udogodnienia, płynące z obejmowanego stanowiska.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje rzecz jasna w branży bankowości.


ZAROBKI

W Polsce zarobki dyrektorów sektora bankowości utrzymują się na bardzo wysokim poziomie, dyrektor dużego banku może liczyć na pensję w wysokości kilkuset tysięcy złotych miesięcznie, co stawia go w czołówce najlepiej opłacanych pracowników w kraju.

Praca Dyrektor Banku
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Kadra zarządzająca

  • Bank Pocztowy S.A.
    dyrektor  umowa na zastępstwo  pełny etat
    6 dni
    Twój zakres obowiązków zarządzanie Zespołem i realizacja planów sprzedażowych podległej Placówki i Rynku; planowanie, organizowanie i nadzorowanie działalności Placówki i Rynku; inicjowanie działań podnoszących efektywność sprzedażową, w tym dobór odpowiednich narzędzi i metod;...
  • Dyrektor Bankowości Bezpośredniej

    BANK RUMIA SPÓŁDZIELCZY   Czarna Dąbrówka, ul. Gdańska 5    praca mobilna   za 2 dni wygasa
    dyrektor  umowa o pracę  pełny etat
    7 dni
    Twoje zadania: realizacja planów sprzedażowych, w tym samodzielne budowanie portfela kredytowego; pozyskiwanie nowych klientów; praca na terenie powiatów: bytowskiego, lęborskiego, słupskiego oraz kartuskiego; sprzedaż produktów i usług bankowych dla klientów instytucjonalnych; aktywne...

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Wielkanoc tuż tuż i i większość z nas powoli przygotowuje się do świętowania: planujemy urlopy, świąteczne menu, wyjazdy. Jednak święta nie dla wszystkich oznaczają wolne od pracy i możliwość wypoczynku. Zobacz, kto pracuje w Wielkanoc i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Do Wielkanocy przygotowujemy się nie tylko w domach, ale i w miejscu pracy. Czy spotkanie okolicznościowe z pracownikami to dobry pomysł? Jak świętować razem z zespołem, który pracuje zdalnie? Wystarczy e-mail z życzeniami, czy może warto zadbać o drobne upominki dla kadry? Oto krótki przewodnik po obchodach Wielkanocy w firmie.

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak do biura, a jak na spotkanie z kluczowym klientem? Czy tzw. Casual Friday zwalnia z obowiązkowej koszuli? Czym się różni styl black tie od white tie? Stylistka Dorota Leszek wyjaśnia, czym jest dress code, jak go stosować oraz dlaczego ubieranie się odpowiednio do sytuacji jest tak ważne dla naszej samooceny.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.