Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor Departamentu Administracji Kredytów

Lista stanowisk - Dyrektor Departamentu Administracji Kredytów

Dyrektor Departamentu Administracji Kredytów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor Departamentu Administracji Kredytów sprawuje nadzór nad efektywną administracją kredytów. Do jego obowiązków należy: nadzór nad pracą podległego personelu, przygotowywanie i opiniowanie instrukcji oraz zarządzeń w zakresie obsługi transakcji kredytowych i zabezpieczeń, kontrola kompletności umów kredytowych i zabezpieczeń oraz poprawności pod względem formalno-prawnym, nadzór nad aktualizacją bazy danych transakcji i zabezpieczeń, nadzór nad prawidłowym zabezpieczeniem transakcji kredytowych, opracowywanie danych niezbędnych do wyliczenia rezerw celowych, przygotowanie raportów dla zespołu windykacji, nadzór nad przekazywaniem właściwym departamentom informacji niezbędnych do sporządzenia dyspozycji kredytowych.


WYMAGANIA

Osobę na tym stanowisku powinny charakteryzować: umiejętności analityczne, umiejętność zarządzania budżetem, umiejętności kierowania kapitałem ludzkim, umiejętności biznesowe, umiejętność podejmowania decyzji, wiedza z zakresu zarządzania finansami, wiedza z zakresu prawa bankowego, zdolności organizacyjne, skrupulatność / sumienność, wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym, doświadczenie w bankowości w pionie kredytów, doskonałe umiejętności menedżerskie.


WARUNKI PRACY

Dyrektor Departamentu Administracji Kredytów pracuje w banku około 9 – 10 godzin dziennie. Podstawowym narzędziem pracy jest komputer.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Dyrektor Departamentu Administracji Kredytów może szukać zatrudnienia w bankach.


ZAROBKI

Zarobki dyrektorskie są zróżnicowane. Najwięcej zarabia się  w stolicy, gdzie średnie wynagrodzenie wynosi około 10000 zł.

Praca Dyrektor Departamentu Administracji Kredytów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.