Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Test Manager / Manager ds. Testów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Test manager to osoba, która zajmuje się testowaniem nowych rozwiązań i aplikacji, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, np. dla sektora bankowego czy inwestycyjnego. Wykonuje testy podstawie zleconych scenariuszy testowych, a następnie opisuje i raportuje wszelkie błędy, które wymagać będą poprawy. Bierze także udział w testach funkcjonalnych, samodzielnie opracowuje scenariusze testowe oraz testuje aplikacje na urządzenia mobilne.

WYMAGANIA

Test manager najczęściej posiada wykształcenie wyższe techniczne lub informatyczne, ale nie jest to niezbędny warunek do pracy w branży. Przede wszystkim liczy się doświadczenie w zarządzaniu i przeprowadzaniu testów oraz praktyczna znajomość funkcjonujących w nich rozwiązań. Potrzebna jest także znajomość języka angielskiego oraz umiejętność pracy z dokumentacją systemową. W przypadku testowania aplikacji na urządzenia mobilne konieczna jest również znajomość systemu Android czy IOS.

Pożądane cechy osobowościowe to odporność na stres, terminowość, dyspozycyjność, doskonała organizacja pracy, dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne, a także samodzielność, skrupulatność, dociekliwość, odpowiedzialność, kreatywność, innowacyjność i umiejętność pracy w zespole.

WARUNKI PRACY

Test Manager pracuje w siedzibie firmy – w biurze nad dokumentacją lub w pracowni, w której testuje nowe aplikacje. Stale współpracuje z zespołem ludzi – innymi testerami, programistami i przełożonymi, którym raportuje wyniki swojej pracy. Swoje obowiązki wykonuje przede wszystkim przed komputerem.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kandydaci na to stanowisko mogą poszukiwać zatrudnienia w firmach korzystających z nowoczesnych aplikacji i rozwiązań technicznych, np. w bankach czy innych instytucjach finansowych oraz przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych, teleinformatycznych. Pracę można też znaleźć w firmach specjalistycznych, które oferują tworzenie tego typu usług dla klientów zewnętrznych.

ZAROBKI

W Polsce zarobki Test Managera zależą od poziomu doświadczenia zawodowego i posiadanych certyfikatów, rodzaju firmy i regionu, w którym ona się znajduje. Średnie wynagrodzenie w branży to 5,5 tys. zł brutto, choć najlepiej wykwalifikowani zarabiają nawet w granicach 10 tys. zł.