Lista stanowisk - Groomer

Groomer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Groomer należy do grupy zawodów niezwykle trudnych do rozszyfrowania po samej jego nazwie, zawodów stosunkowo młodych, które określają dopiero swoje miejsce na rynku pracy w Polsce. Groomer nazywany jest inaczej psim fryzjerem, w rzeczywistości będąc osobą zajmującą się kompleksową pielęgnacją zwierząt domowych – psów, kotów i wielu innych. Do obowiązków osoby zatrudnionej w tym charakterze może więc należeć nie tylko strzyżenie sierści, lecz także trymowanie, mycie, nanoszenie specjalnych odżywek i innych kosmetyków, przycinanie pazurów, czyszczenie uszu, likwidowanie insektów i wiele innych czynności. W prestiżowych salonach oferowane są nawet usługi farbowania zwierząt, etc.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze groomera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów, związanych z posiadanym przez nie wykształceniem. Potencjalni pracodawcy zwracają jednak uwagę na doświadczenie posiadane przez kandydatów, pozyskane w pracy na stanowisku związanym ze stałym kontaktem ze zwierzętami domowymi. Liczą się w tym przypadku także cechy personalne – cierpliwość, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, dokładność, etc. Groomerem może zostać wyłącznie osoba kochająca zwierzęta i wykonujące powierzone obowiązki z pasji i zamiłowania, nie zaś przymusu.


WARUNKI PRACY

Praca groomera polega na wykonywaniu szeregu czynności pielęgnacyjnych, przeważnie w odniesieniu do psów i kotów rasowych, choć w specjalistycznych salonach często spotykane są także inne zwierzęta domowe.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają, jak wcześniej już wspomniano, liczne salony pielęgnacyjne na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki groomera są trudne do uśrednienia, ze względu na stosunkowo krótką historię tego zawodu. Z pewnością jednak przekraczają średnią krajową.

Praca Groomer
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę ma prawo do urlopu okolicznościowego z powodu ważnych wydarzeń w życiu osobistym, w tym pogrzebu bliskiego członka rodziny. Wyjaśniamy, jak skorzystać z takiego wolnego, kiedy należy nam się jeden, a kiedy dwa dni urlopu, a także co napisać na wniosku urlopowym i czy pracodawca ma prawo go odrzucić.

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i duże przeżycie dla całej rodziny. Z tej okazji pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka. Jak złożyć wniosek o urlop, czy będzie to płatna nieobecność w pracy i dlaczego najczęściej to ojcowie wykorzystują urlop okolicznościowy z powodu przyjścia na świat potomka?