Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kosmetyczka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kosmetyczka to osoba, która wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej. Do głównych obowiązków kosmetyczki należy: organizowanie stanowiska pracy zgodnie z wymogami i przepisami bhp i sanitarnymi, wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej z uwzględnieniem pielęgnacji kończyn górnych i dolnych, w tym zabiegu manikiuru i pedikiuru, pielęgnowanie oprawy oczu, pielęgnowanie dekoltu, pielęgnowanie cery, usuwanie zbędnego owłosienia, wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki upiększającej, tj. makijażu dziennego, wieczorowego, fantazyjnego i charakteryzacji, sporządzanie i stosowanie prostych środków niezbędnych do wykonywania zabiegu kosmetycznego, takich jak: kremy do masażu, maski, płyny do zmywania itp., udzielanie porad kosmetycznych, przeprowadzanie dokładnego wywiadu przy pierwszym przyjęciu pacjentki i kierowanie - w wypadku najmniejszej wątpliwości - do lekarza, obserwacja pacjentki w czasie przeprowadzania serii zabiegów i konsultacja z lekarzem internistą, dermatologiem, endokrynologiem itp. w razie zauważonych nieprawidłowości.


WYMAGANIA

Aby pracować w tym zawodzie, konieczne jest posiadanie wykształcenia co najmniej średniego oraz ukończenie kursów specjalistycznych. Większe szanse na zatrudnienie mają osoby, które ukończyły szkoły wyższe na kierunku kosmetologii. Kosmetyczka powinna być kobietą zadbaną, pogodną, zdrową, o miłej aparycji. Istotna jest także: umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, dokładność i skrupulatność, duża wrażliwość dotykowa, rozróżnianie barw, wrażliwość dotykowa.


WARUNKI PRACY

Kosmetyczka pracuje w pomieszczeniach zamkniętych w budynkach, mieszkaniach, hotelach, kompleksach pawilonów usługowych. Są to zawsze gabinety kosmetyczne lub fryzjersko-kosmetyczne, w gabinetach odnowy biologicznej, salonach piękności. Praca kosmetyczki ma charakter pracy indywidualnej, wykonuje ją samodzielnie w oparciu o własne wiadomości, umiejętności praktyczne i doświadczenia zawodowe. Jest to praca, w której ma stały kontakt z ludźmi. Godziny pracy nie są stałe i zależą od godzin otwarcia gabinetu. Kosmetyczna pracuje tylko w dzień.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kosmetyczka może szukać zatrudnienia w salonach piękności, klinikach dermatologicznych, sanatoriach, gabinetach lekarskich, domach opieki oraz w drogeriach, perfumeriach i w działach kosmetycznych centrów handlowych. Sezonowo zatrudniane są również w hotelach i na statkach turystycznych.


ZAROBKI

Zarobki kosmetyczek wahają się od 1276 zł do 2500 zł. Jeśli kosmetyczka prowadzi własny salon, zarobki mogą być o wiele wyższe, wszystko zależy od doświadczenia, regionu kraju, ilości stałych klientek.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kosmetyczka

zobacz więcej ofert pracy dla Kosmetyczka