Lista stanowisk - Kosmetyczka

Polecane oferty - Kosmetyka / Pielęgnacja

  • Masażystka / Kosmetyczka / Fizjoterapeutka

    Hotel Natura Residence **** Business & SPA   Siewierz    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat / część etatu  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Wykonywanie masaży oraz zabiegów kosmetycznych (twarz, ciało) zgodnie z najwyższym standardem; Profesjonalna obsługa gości zgodna ze standardami hotelu; Indywidualne i profesjonalne podejście do klienta; Dbanie o wizerunek hotelu; Obsługa recepcji;

Kosmetyczka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kosmetyczka to osoba, która wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej. Do głównych obowiązków kosmetyczki należy: organizowanie stanowiska pracy zgodnie z wymogami i przepisami bhp i sanitarnymi, wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej z uwzględnieniem pielęgnacji kończyn górnych i dolnych, w tym zabiegu manikiuru i pedikiuru, pielęgnowanie oprawy oczu, pielęgnowanie dekoltu, pielęgnowanie cery, usuwanie zbędnego owłosienia, wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki upiększającej, tj. makijażu dziennego, wieczorowego, fantazyjnego i charakteryzacji, sporządzanie i stosowanie prostych środków niezbędnych do wykonywania zabiegu kosmetycznego, takich jak: kremy do masażu, maski, płyny do zmywania itp., udzielanie porad kosmetycznych, przeprowadzanie dokładnego wywiadu przy pierwszym przyjęciu pacjentki i kierowanie - w wypadku najmniejszej wątpliwości - do lekarza, obserwacja pacjentki w czasie przeprowadzania serii zabiegów i konsultacja z lekarzem internistą, dermatologiem, endokrynologiem itp. w razie zauważonych nieprawidłowości.


WYMAGANIA

Aby pracować w tym zawodzie, konieczne jest posiadanie wykształcenia co najmniej średniego oraz ukończenie kursów specjalistycznych. Większe szanse na zatrudnienie mają osoby, które ukończyły szkoły wyższe na kierunku kosmetologii. Kosmetyczka powinna być kobietą zadbaną, pogodną, zdrową, o miłej aparycji. Istotna jest także: umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, dokładność i skrupulatność, duża wrażliwość dotykowa, rozróżnianie barw, wrażliwość dotykowa.


WARUNKI PRACY

Kosmetyczka pracuje w pomieszczeniach zamkniętych w budynkach, mieszkaniach, hotelach, kompleksach pawilonów usługowych. Są to zawsze gabinety kosmetyczne lub fryzjersko-kosmetyczne, w gabinetach odnowy biologicznej, salonach piękności. Praca kosmetyczki ma charakter pracy indywidualnej, wykonuje ją samodzielnie w oparciu o własne wiadomości, umiejętności praktyczne i doświadczenia zawodowe. Jest to praca, w której ma stały kontakt z ludźmi. Godziny pracy nie są stałe i zależą od godzin otwarcia gabinetu. Kosmetyczna pracuje tylko w dzień.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kosmetyczka może szukać zatrudnienia w salonach piękności, klinikach dermatologicznych, sanatoriach, gabinetach lekarskich, domach opieki oraz w drogeriach, perfumeriach i w działach kosmetycznych centrów handlowych. Sezonowo zatrudniane są również w hotelach i na statkach turystycznych.


ZAROBKI

Zarobki kosmetyczek wahają się od 1276 zł do 2500 zł. Jeśli kosmetyczka prowadzi własny salon, zarobki mogą być o wiele wyższe, wszystko zależy od doświadczenia, regionu kraju, ilości stałych klientek.

Praca Kosmetyczka
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Zapotrzebowanie na osoby wykonujące usługi stolarskie jest wysokie – pracownik obróbki drewna i stolarz to zawody deficytowe we wszystkich województwach. Tymczasem chętnych do nauki stolarstwa brakuje. Czy dziś praca w warsztacie stolarskim może się opłacać, kim jest ebenista oraz ile zarabia stolarz w Polsce? Oto krótki przewodnik po jednym z najstarszych rzemiosł świata.

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Udział kobiet w zarządach spółek handlowych wynosi tylko 25%, najmniej licznie są reprezentowane w spółkach akcyjnych i z o.o., co pokazuje, że im wyższe szczeble zarządzania, tym mniej kobiet – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego. Na czym faktycznie polegają szklane bariery, które blokują kobiety w pracy?

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?