Lista stanowisk - Wizażystka

Polecane oferty - Kosmetyka / Pielęgnacja

  • Wizażystka / Wizażysta

    La Makeup Sp. z o.o.   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Poszukujemy makijażystki/makijażysty do naszego salonu piękności – Makeup Beauty Atelier! Dołącz do zespołu miłośników piękna i pomóż nam spełniać marzenia naszych klientek. Zadania: Wykonywanie makijaży codziennych i okolicznościowych; Dbanie o swoje stanowisko pracy; Współpraca z zespołem;

Wizażystka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Wizażystka, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się profesjonalną zmianą wizerunku klienta, w oparciu o efekt jaki dana osoba chce uzyskać, miejsce lub sytuację, do której ma on być przystosowany, etc. Choć w pierwszej kolejności z pracą wizażystki kojarzy nam się przeważnie wykonywanie makijażu, w rzeczywistości do obowiązków osoby zatrudnionej w tym charakterze należy także niekiedy ingerencja w ubrania i detale klienta. Wizażystka opracowując i realizując makijaż musi wziąć pod uwagę współgranie wszystkich elementów wizerunku danej osoby i sugerować się przy jego wykonaniu nie tylko zamierzonym celem i oczekiwaniami klienta, lecz także zachowaniem harmonii i odpowiednich proporcji estetycznych. Właśnie dlatego wizażystka nie powinna być mylona z makijażystką; ta ostatnia wykonuje doraźny, krótkotrwały makijaż na daną okazję, wizażystka stawia sobie za cel trwałą zmianę wizerunku klienta w odniesieniu do zajmowanej przez niej pozycji społecznej, aspiracji zawodowych lub osobistych i wielu innych czynników.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu wizażystki jest ukończenie jednej ze szkół policealnych lub innych placówek, organizujących szkolenia w tym zakresie. Często kierunki szkół publicznych i niepublicznych łączą w programie nauczania elementy przydatne także w zawodzie stylistki, co pozwala na rozszerzenie palety potencjalnych miejsc zatrudnienia. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze muszą posiadać zdolności manualne, a także wykształcony zmysł estetyczny, oraz cechy personalne, takie jak cierpliwość, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, etc. Zawód wizażystki podejmują zazwyczaj kobiety, stąd żeńska odmiana nazwy stanowiska.


WARUNKI PRACY

Praca wizażystki rozpoczyna się od zebrania niezbędnych informacji na temat życia klienta i środowiska w którym się obraca, a także ustalenie wraz z nim szczegółów dotyczących docelowego efektu, który wspólnie chcą osiągnąć. Dopiero później wizażystka rozpoczyna właściwą pracę, opierającą się na szeregu czynności i wykorzystaniu licznych kosmetyków, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby wykształcone w tym charakterze najczęściej podejmują samodzielną praktykę. Możliwości zatrudnienia istnieją także w obrębie planów filmowych i telewizyjnych, w teatrach, agencjach mody i agencjach reklamowych, etc.


ZAROBKI

Zarobki wizażystki są niezwykle trudne do uśredniania; zależą ściśle od miejsca zatrudnienia i umiejętności danej osoby.

Praca Wizażystka
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Zapotrzebowanie na osoby wykonujące usługi stolarskie jest wysokie – pracownik obróbki drewna i stolarz to zawody deficytowe we wszystkich województwach. Tymczasem chętnych do nauki stolarstwa brakuje. Czy dziś praca w warsztacie stolarskim może się opłacać, kim jest ebenista oraz ile zarabia stolarz w Polsce? Oto krótki przewodnik po jednym z najstarszych rzemiosł świata.

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Udział kobiet w zarządach spółek handlowych wynosi tylko 25%, najmniej licznie są reprezentowane w spółkach akcyjnych i z o.o., co pokazuje, że im wyższe szczeble zarządzania, tym mniej kobiet – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego. Na czym faktycznie polegają szklane bariery, które blokują kobiety w pracy?

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?