Lista stanowisk - Kierownik ds. Transportu

Polecane oferty - Logistyka / Dystrybucja

  • Team Lead Logistics (m/f/d)

    ISG Personalmanagement GmbH   lubuskie    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator / menedżer
    6 godz.
    Lusatia / Łużyce / Lausitz Salary range: 130.000,- to 130.000,- PLN per year Your daily responsibilities: Taking responsibility for organizing the daily operational tasks in the logistics department, including packaging, picking, shipping, receiving, and warehousing Leading a team of approximately...
  • Kierownik Działu Logistyki i Magazynu

    Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.   Radomsko    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę
    9 godz.
    Zarządzanie Działem Logistyki i Magazynu; Zarządzanie i optymalizacja procesów logistycznych; Zarządzanie magazynami wyrobów gotowych i surowców; Zarządzanie i organizacja transportu; Nadzór nad podległym zespołem; Nadzór nad infrastrukturą magazynów; Nadzór nad prawidłowym obiegiem...

Kierownik ds. Transportu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Transportu to osoba, która odpowiada za planowanie i organizację pracy działu transportu. Stanowisko to występuje zazwyczaj w przedsiębiorstwach produkcyjnych/handlowych lub w przedsiębiorstwie odpowiedzialnym za działalność logistyczną (np. firmy logistyczne, przewozowe, spedycyjne). Do głównych zadań pracownika tego należy, m.in.: projektowanie, wdrażanie i zarządzanie operacjami transportu w kraju i zagranicą, organizacja i kontrola pracy działu, zarządzanie dużym zespołem ludzkim w firmie, rekrutowanie zespołu, ustanawianie procedur, wdrażanie norm ISO, negocjowanie umów z poddostawcami, stworzenie sieci firm współpracujących, ocena przewoźników (aktualizacja listy), decydowanie o zakupie samochodów, ich wyposażeniu, naczep (tablice ADR, TIR), wymiana informacji z innymi działami, współpraca z urzędami, pomoc przy wdrażaniu i nadzór nad modułami informatycznych systemów, które wspomagają zarządzanie. Ponadto, osoba ta odpowiedzialna jest za szkolenia kierowców oraz bieżącą kontrolę wyniku finansowego i nadzorowanie realizacji budżetu, przygotowuje raporty dla zarządu.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Transportu powinien mieć wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub techniczne; transport, logistyka) oraz znać w stopniu bardzo dobrym język angielski i obsługę komputera MS Office. Ważną kwestią jest wiedza o zarządzaniu i administracji oraz znajomość rynku usług transportowych, logistycznych spedycyjnych w kraju i w Europie, znajomość nowoczesnych metod analiz kosztów i jakości w transporcie, a także znajomość obowiązujących norm i procedur prawnych. Mile widziane jest minimum 4-5 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w branży transportowej oraz umiejętność kierowania kapitałem ludzkim. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się również: zdolnościami przywódczymi i analitycznymi, umiejętnością podejmowania decyzji w krótkim czasie, dużą samodzielnością, sumiennością, odpowiedzialnością za pracę, a także umiejętnościami interpersonalnymi i negocjacyjnymi oraz umiejętnością pracy w zespole i dużą łatwością w nawiązywaniu kontaktów, oraz odpornością na stres.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte biuro, baza, centrala firmy. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresowe. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Kierownik ds. Transportu ma możliwość podnoszenia kwalifikacji i awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko to występuje zazwyczaj w przedsiębiorstwach produkcyjnych/handlowych lub w przedsiębiorstwie odpowiedzialnym za działalność logistyczną (np. firmy logistyczne, przewozowe, spedycyjne). Kierownik ds. Transportu może być zatrudniony, np.: w międzynarodowych korporacjach z branży FMCG, kosmetycznej, motoryzacyjnej.


ZAROBKI

Kierownik ds. Transportu może zarabiać średnio od 3,500 zł - 10 tys. zł i wyżej + szkolenia zewnętrzne, częste wyjazdy za granicę na konferencje czy targi, telefon komórkowy, laptop.

Praca Kierownik ds. Transportu
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Logistyka / Dystrybucja

  • Koordynator / Kierownik ds. Rozwoju Przewozów Lokalnych

    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej   Piaseczno    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres obowiązków: koordynowanie i nadzór nad działalnością przewozową, optymalizacja wyników na działalności przewozowej, wnioskowanie w sprawach systemu komunikacji autobusowej na terenie działalności bazy, wnioskowanie w zakresie uruchamiania lub likwidacji linii komunikacyjnych,...
  • Kierownik ds. logistyki kontraktowej i fulfillmentu

    Emerson Polska Sp. z o.o. Sp. k.   Będzin    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Zakres obowiązków: kalkulacje cenowe i przygotowanie ofert we współpracy z działem sprzedaży; dostosowanie systemu do potrzeb projektów we współpracy z działem IT; planowanie procesów pod kątem sprzętowym, systemowym, osobowym; wdrażanie procesów wraz z podległym zespołem; kontrola...
  • Koordynator ds. transportu (TOM Lead)

    Amazon Fulfillment Poland sp. z o.o.   Gorzyczki    praca stacjonarna   dziś wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Obowiązki Realizacja zadań produkcyjnych zgodnie z zapotrzebowaniem: pobieranie towaru/pakowanie zamówień, przyjmowanie/przechowywanie towaru, zapewnienie zgodności stanów magazynowych oraz rozładowywanie/załadowywanie wózków w tempie wyznaczonym dla każdego zadania lub wyższym; Pomoc...

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.