Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik ds. Produktu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Produktu to osoba, która jest odpowiedzialna za tworzenie i nadzór nad realizacją strategii marketingowej produktu/grupy produktów. Do głównych obowiązków osoby na tym stanowisku należy, m.in.: nadzór na dystrybucją i zapasami produktów, uczestniczenie w tworzeniu planów marketingowych dla danej linii produktowej, wprowadzanie nowych produktów na rynek, prowadzenie negocjacji z dostawcami, a także planowane, zarządzanie i monitorowanie opłacalności sprzedaży poszczególnych produktów, analiza danych rynkowych dotyczących segmentu, konsumentów, działań konkurencji i wyników sprzedaży oraz nadzór nad pracą podległego personelu, i aktywne poszukiwanie możliwości zwiększenia sprzedaży wybranego produktu lub grupy produktów we współpracy z pracownikami działu sprzedaży i klientami przedsiębiorstwa.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Produktu powinien mieć wykształcenie wyższe, np. marketing, zarządzanie, finanse, ekonomia lub techniczne, a także znać w stopniu dobrym j. angielski i obsługę komputera. Mile widziane min. 3-5 lat doświadczenia zawodowego w marketingu/sprzedaży w firmie z branży finansowej lub FMCG oraz znajomości narzędzi marketingowych (ATL, BTL - ulotki, programy lojalnościowe, listy do klientów), umiejętność zarządzania budżetem i kierowania kapitałem ludzkim. Pracownik ten powinien także cechować się, m.in.: zdolnościami negocjacyjnymi, przywódczymi, odpowiedzialnością, sumiennością, komunikatywnością, kreatywnością, samodzielnością oraz przedsiębiorczością, a także umiejętnością przygotowywania, analizowania i wykorzystania badań konsumenckich, łatwością uczenia się i wyciągania wniosków.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest przedsiębiorstwo, biuro oraz spotkania z kontrahentami. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Osoba na tym stanowisku ma dość duży kontakt z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresowe. Kierownik ds. Produktu ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje, itd.) oraz możliwość awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Produktu może pracować, np. w branży: spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej, AGD, it, w fabryce komponentów samochodowych, w przemyśle elektrotechnicznym.


ZAROBKI

Pensja kierownika ds. produktu kształtuje się w granicach od 4, 500 zł. - 10 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia, samochód.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik ds. Produktu

zobacz więcej ofert pracy dla Kierownik ds. Produktu