Lista stanowisk - Architekt Wnętrz

Polecane oferty - Nieruchomości

  • Murapol Architects Drive S.A.
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    3 dni
    Twój zakres obowiązków: Opracowywanie strategii projektowych dla inwestycji wielomieszkaniowych; Opracowywanie projektów wnętrz; Samodzielne przygotowywanie wizualizacji; Odpowiedzialność za prowadzenie projektów od etapu koncepcji do uzyskania Pozwolenia na Budowę oraz wykonywanie...
  • Architekt / Planista (k/m)

    ARCOS FM PL SALLER POLBAU Sp. z o.o. Sp. K   Wrocław    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Ciekawe projekty Tworzenie koncepcji i projektowanie nieruchomości komercyjnych Sporządzanie koncepcji wynajmu dla potencjalnych najemców Wizualizacja i rzuty 3D naszych nieruchomości Współpraca przy uzyskiwaniu pozwoleń; Komunikacja z urzędami i zewnętrznymi biurami architektonicznymi...

Architekt Wnętrz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Architekt wnętrz jest to osoba, która odpowiada za opracowanie projektu plastycznego rozmaitych wnętrz, np. hotele, firmy, kina, banki, restauracje, domy lub mieszkania oraz nadzoruje ich wykonanie. Poza tym może też projektować formy małej architektury (np. place zabaw) czy znaki informacji wizualnej oraz projektować przestrzenie wystawowe, zwłaszcza dla różnych imprez handlowych i promocyjnych – targi. Wnętrza, które zaprojektuje architekt muszą być jak najlepiej przystosowane do swojej funkcji, czyli wygodne i estetyczne. Do głównych zadań tego pracownika należy, m.in.: rozpoznanie charakteru obiektu, przygotowanie projektu wstępnego, ustalenie kolorystyki, oświetlenia, faktury, wzornictwa użytych materiałów, wyposażenie wnętrza (meble, dekoracje). Poza tym architekt może także proponować niewielkie przebudowy wnętrz w porozumieniu z architektem budowlanym, a także opracowuje kosztorys. Po akceptacji pomysłu przez klienta tworzy szczegółowy projekt i nadzoruje wykonanie projektu.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku powinna mieć wykształcenie wyższe o kierunku - architektura, architektura wnętrz oraz bardzo dobrze znać programy graficzne (AutoCAD, Photoshop, Corel itp.). W szczególnych przypadkach Związek Polskich Artystów Plastyków może potwierdzić umiejętności architekta bez dyplomu. Mile widziana jest znajomość języka angielskiego. Pracownik ten powinien cechować się, m.in.: zdolnościami plastycznymi, wrażliwością estetyczną, inwencję twórczą, wyobraźnią przestrzenną, wyczuciem barw, faktury, kształtu, a także mieć wiedzę w zakresie, teologii, historii sztuki, psychologii, socjologii oraz dostępnych tworzyw i nowych technologii, i stylów. Ponadto architekt musi mieć dar przekonywania i nawiązywania kontaktów z klientami, być sumienny, dyspozycyjny i bardzo dobrze organizować swoją pracę.


WARUNKI PODJĘCIA PRACY

Architekt wnętrz to jeden z zawodów plastycznych. Miejscem pracy architekta jest biuro (praca przy komputerze, gdzie powstają projekty) oraz praca w terenie - przemieszcza się do miejsc, gdzie będzie realizowany projekt. Dobierając materiały używane przy aranżacji wnętrz odwiedza fabryki, hurtownie sklepy, galerie, itp. Architekt zazwyczaj pracuje samodzielnie i indywidualnie przygotowując przedsięwzięcie. Praca wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Czas pracy jest nienormowany. Pracownik ma dużą swobodę w organizowaniu swego czasu i sposobu pracy, jest rozliczany z efektów pracy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

W tym zawodzie panuje duża konkurencja - liczy się design. Pamiętać należy, iż o powodzeniu architekta na rynku pracy decyduje jego talent. Architekt może pracować w firmie architektonicznej lub na własny rachunek - zatrudniany na umowę dotyczącą konkretnego projektu i jego ewentualnej realizacji.


ZAROBKI

Wynagrodzenie architekta wnętrz zależy w dużej mierze od jego umiejętności, projektu oraz prestiżu firmy, w której pracuje. Architekci są najczęściej wynagradzani za konkretny projekt, więc trudno wyliczyć ich miesięczne zarobki. Pensja tego pracownika kształtuje się około od 2,500 zł do 25 tys. zł.

Praca Architekt Wnętrz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.