Lista stanowisk - Portier

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Portier / Pracownik gospodarczy

    S-3 Personal Sp. z o.o.   Tarnowskie Góry    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    monitorowanie ruchu osób wchodzących i wychodzących; dokonywanie obchodów terenu; sprawowanie opieki nad obiektem; wykonywanie prac porządkowych wokół budynku;
  • Portier / Pracownik Gospodarczy

    Przedsiębiorstwo Budowlane BUDIREM   Sosnowiec    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa zlecenie  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    dozorowanie siedziby firmy; prace porządkowe;

Portier

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Portier to osoba odpowiedzialna za nadzorowanie ruchu osób wchodzących i wychodzących z budynku, udzielanie im podstawowych informacji odnośnie rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń, godzin otwarcia, etc. W przypadku budynków zamkniętych dla osób nieupoważnionych, portier sprawdza tożsamość tychże osób i cel w jakim chcą dostać się do środka. Portier wydaje jednorazowe wejściówki, uprawniające do pobytu na terenie tego typu budynku w charakterze gościa, jednocześnie odnotowując godzinę wejścia i personalia petenta. W przypadku portierów hotelowych do ich obowiązków należy także wydawania kluczy do pokojów, przyjmowanie bagażu gości, zamawianie w ich imieniu taksówek, oraz wykonywanie innych prostych czynności, o które poproszą go klienci placówki. W przypadku budynków wyposażonych w wewnętrzny parking portier może sterować otwieraniem i zamykaniem bramy wjazdowej, wydawać przepustki i odnotowywać godziny wjazdu pojazdów na teren posesji, jednocześnie wskazując najdogodniejsze miejsce do parkowania.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze portiera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie byłoby jednoznaczne z objęciem stanowiska. Potencjalni pracodawcy przyjmują nawet osoby legitymujące się wyłącznie podstawowym wykształceniem, lecz posiadające doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Istotne będą jednak cechy personalne, pozwalające na rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków – odpowiedzialność, cierpliwość, skrupulatność, etc. Często od osób zainteresowanych pracą na tym stanowisku oczekuje się odpowiednich warunków fizycznych, a w przypadku pracowników hotelu znajomości zasad savoir vivre, przydatnych przy obsłudze gości.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy osoby zatrudnionej na tym stanowisku jest przestrzeń portierni – pomieszczenia wydzielonego z głównego hallu, lub przyległego do budynku na zewnątrz. Praca portiera nie jest trudna, lecz bywa monotonna, przez wielokrotne wykonywanie tych samych czynności w długim okresie czasu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w charakterze portiera stwarzają liczne firmy i instytucje, hotele, motele, etc.


ZAROBKI

Średnie zarobki portiera są określane na poziomie 1800 złotych brutto miesięcznie.

Praca Portier
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.