Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Praca fizyczna
Pracownik Restauracji FastFood

Lista stanowisk - Pracownik Restauracji FastFood

Pracownik Restauracji FastFood

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik Restauracji FastFood to osoba zajmująca się pełną obsługą klienta w restauracjach typu FastFood, a także pomaga w przygotowywaniu posiłków w kuchni, dba o czystość sali jadalnej oraz obsługuje kasę fiskalną.


WYMAGANIA

Pracownik Restauracji FastFood musi posiadać książeczkę do celów sanitarno - epidemiologicznych, prawo jazdy kategorii B, dobry stan zdrowia - brak nosicielstwa chorób zakaźnych, znać w stopniu komunikatywnym język angielski oraz mieć ukończone 18 lat. Ważną kwestią jest też umiejętność pracy w zespole, uśmiech i przyjacielski stosunek do klienta, umiejętność przystosowania się do obowiązujących w firmie standardów i procedur, zaangażowanie się w pracę i podejmowanie inicjatywy. Pracownik Restauracji FastFood powinien także cechować się: komunikatywnością, wysoką kulturą osobistą, prezencją, opanowaniem, wyrozumiałością, miłą aparycją, zręcznością manualną oraz zamiłowaniem do porządku.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte, tj. kuchnia, sala jadalna oraz jeśli wymaga tego sytuacja, praca w terenie - dostarczenie posiłku do klienta. Jest to praca fizyczna, najczęściej pracują tu osoby młode, tzw. sezonowo. Czas pracy zazwyczaj w systemie zmianowym. Pracownik Restauracji FastFood musi nosić strój służbowy. Zawód ten wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą występować sytuacje stresowe. Istnieje możliwość awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Pracownik Restauracji FastFood może być zatrudniony w restauracjach typu FastFood, np.: McDonald's, Burger King, KFC.


ZAROBKI

Wynagrodzenie pracownika restauracji FastFood kształtuje się w okolicach 1,300 zł - 2 tys. zł i wyżej. Pensja składa się z dwóch części: pensja zasadnicza + napiwki.

Praca Pracownik Restauracji FastFood
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!