Lista stanowisk - Szewc

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Minit Polska Sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Opis stanowiska praca w punkcie usługowym zlokalizowanym w centrum handlowym; dorabianie kluczy; drobne naprawy zegarmistrzowskie; naprawa obuwia; Wymagania mile widziane doświadczenie techniczne i w handlu; dokładność, sumienność; komunikatywność i samodzielność; gotowość do pracy w...

Szewc

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Szewc – to rzemieślnik - osoba, która zajmuje się naprawą, ozdabianiem, reperacją produktów skórzanych - butów, pasków, torebek, itp. W dzisiejszych czasach jest to zawód zanikający. Do głównych obowiązków szewca należy, m.in.: wymiana fleków, zelówek, obcasów, podbijanie obcasów, wszywanie zamków do obuwia lub torebek, korygowanie podeszw, ścinanie obcasów, farbowanie butów, trwałe polerowanie obuwia, rozciąganie obuwia (kozaki, półbuty), sklejanie pęknięć butów przy podeszwach i spodach, wymiana klamerek i sprężyn, szycie pantofli, a także udziela rad i wskazówek, wykonuje zadania związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, np. zamawia i zakupuje odpowiednie produkty i sprzęt, prowadzi księgowość, ustala plany finansowe, uaktualnia bazy danych, ogłasza swą działalność w mediach, itp.


WYMAGANIA

Szewc powinien mieć skończoną szkołę zawodową. Osoba ta powinna też cechować się: dobrym wzrokiem i umiejętnościami manualnymi oraz dokładnością, cierpliwością, a także zainteresowaniami o charakterze artystycznym.


WARUNKI PRACY

Szewc pracuje wyłącznie w pomieszczeniu zamkniętym. Praca szewca jest pracą indywidualną i w zasadzie rutynową. Czas pracy to około 8 godzin dziennie.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Szewc może prowadzić własną działalność - niewielki warsztat lub pracować u kogoś, kto go prowadzi zakład szewski.


ZAROBKI

Zarobki w tym zawodzie uzależnione są od regionu kraju. Szewc kasuje klienta od danej usługi, np. naprawy zelówki. Gratyfikacja pracownika na tym stanowisku kształtuje się w granicach od 1,500 zł – 4,500 zł i wyżej.

Praca Szewc
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy ciągle mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywna postawa może być destrukcyjna? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.