Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Elektromechanik

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zadaniem elektromechanika w najszerszym ujęciu jest projektowanie, wykonywanie, obsługa i naprawa urządzeń elektrycznych różnego rodzaju – począwszy od sprzętów domowych AGD i RTV, poprzez instalacje elektryczne w samochodzie, na zaawansowanych maszynach i urządzeniach specjalistycznych kończąc. W branży motoryzacyjnej, elektromechanik zajmuje się jednak głównie badaniem i analizowaniem stanu technicznego instalacji elektrycznej pojazdu, w poszukiwaniu ewentualnych usterek i nieprawidłowości. Na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenie elektromechanik może ściśle określić stan techniczny instalacji, oraz wyeliminować wszelkie uszkodzenia lub oznaki zużycia. Elektromechanik jest więc w przypadku branży samochodowej zarówno diagnostą, jak i pracownikiem serwisu, wyspecjalizowanym jednak w naprawie i obsłudze układu elektrycznego.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, najważniejszym pozostaje kwestia posiadanego przez kandydata wykształcenia – zasadniczego zawodowego, lub średniego technicznego; preferowane są jednak osoby, legitymujące się ukończeniem technikum w specjalności elektromechanika. Niemniej istotne jest w oczach pracodawcy posiadane doświadczenie, pozyskane w pracy na podobnym stanowisku. Zdolności manualne i praktyczna wiedza techniczna jest w tym przypadku konieczna, podobnie jak umiejętność obsługi specjalistycznych urządzeń, wykorzystywanych na terenie miejsca zatrudnienia.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy elektromechanika jest obszar serwisu, stacji diagnostycznej, lub innej placówki, w której przeprowadza się prace diagnostyczne i naprawcze. Warunki pracy elektromechanika, zajmującego się działalnością niezwiązaną z branżą samochodową mogą znacząco odbiegać od wyżej wymienionych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stacje diagnostyczne, serwisy autoryzowane i prywatne na terenie całego kraju stwarzają możliwości zatrudnienia dla elektromechaników, zainteresowanych pracą w branży motoryzacyjnej.


ZAROBKI

Zarobki elektromechanika w Polsce kształtują się na średnim poziomie 2800 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Elektromechanik

zobacz więcej ofert pracy dla Elektromechanik