Lista stanowisk - Kierownik Główny Projektant

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Kierownik Działu Technologii

    MOJ S.A.   Osowiec, k-Opola    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    projektowanie procesów obróbki plastycznej – kucie matrycowe, projektowanie narzędzi do obróbki plastycznej (matryce kuziennicze, oprzyrządowanie do okrawania) zlecanie i nadzorowanie opracowywania technologicznych norm czasowych; wdrażanie zaprojektowanych procesów; opracowywanie i...

Kierownik Główny Projektant

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik główny projektant jest jednym z najważniejszych stanowisk w branży architektonicznej. Zarządza grupą podległych sobie projektantów koordynując ich działania i wyznaczając nowe zadania. Główny projektant jest odpowiedzialny za szereg prac związanych z realizacją projektu, na każdym etapie jego tworzenia. Jest to osoba posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży architektonicznej, wyróżniająca się spośród pracowników biura projektowego wyjątkowymi umiejętnościami myślenia przestrzennego i nieprzeciętną kreatywnością. Do zadań głównego projektanta należą także te z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim i budżetem, oraz wypełnianie kwestii formalnych, kontaktowanie się ze strategicznymi klientami. Główny projektant to stanowisko obsadzane w komercyjnych biurach projektowych, lecz także w branży infrastruktury publicznej - projektanci specjalizują się w określonej działalności.


WYMAGANIA

Przed osobami ubiegającymi się o posadę głównego projektanta stawia się szereg wygórowanych wymagań, zarówno w sferze ich kwalifikacji, jak i własności personalnych. Przede wszystkim kandydat musi legitymować się wyższym wykształceniem kierunkowym - architektonicznym. Jak już wcześniej wspomniano musi to być osoba nadzwyczajnie utalentowana, pracująca na stanowisku projektanta od co najmniej kilku lat i posiadająca na swoim koncie realizację wielu poważnych i ambitnych projektów. Istotne są także umiejętności interpersonalne w kontaktach z klientami, zdolność zarządzania kapitałem ludzkim podległych pracowników, myślenia analitycznego, inicjatywy i przedsiębiorczości.


WARUNKI PRACY

Praca głównego projektanta w przeważającej części wykonywana jest w przestrzeniach biura projektowego, przy komputerze i desce kreślarskiej. Pozostały czas spędza na kontaktach z klientami, oraz podwładnymi, a także w terenie, analizując przestrzeń, której projekt dotyczy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Główny projektant to stanowisko obsadzane w małych i większych biurach architektonicznych, a także w jednostkach infrastruktury państwowej - na przykład w procesie projektowania dróg i autostrad - w zależności od specjalizacji projektanta.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku głównego projektanta sięgają pięciu tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Praca Kierownik Główny Projektant
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!