Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Przemysł / Produkcja
Kierownik Zakładu Produkcyjnego

Lista stanowisk - Kierownik Zakładu Produkcyjnego

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Kierownik Zakładu Produkcyjnego (suche mieszanki)

    Zakłady Chemiczne ANSER Sp. z o.o.   zachodniopomorskie    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    16 godz.
    Miejsce pracy: zachodniopomorskie - zapewniamy pakiet relokacyjny OBOWIĄZKI: Nadzór nad kontrolą jakości w produkcji suchych mieszanek budowlanych; Zapewnienie właściwej jakości surowców oraz kontrola gospodarki surowcami; Opracowanie i optymalizacja receptur i technologii dla zakładu;...
  • Manager Produkcji Spożywczej

    "GOM" Owczarek Sp. k.   Kamieńsk, ul. Wrzosowa 4   
    kierownik/koordynator / menedżer  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: Zarządzanie codziennymi operacjami produkcyjnymi, zapewniając efektywność i wysoką jakość produktów; Koordynacja pracy zespołu produkcyjnego w celu osiągnięcia wyznaczonych celów produkcyjnych; Monitorowanie wskaźników wydajności i podejmowanie działań...

Kierownik Zakładu Produkcyjnego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik Zakładu Produkcyjnego to osoba, która zarządza procesami produkcji w zakładzie produkcyjnym oraz koordynuje pracę dużej ilości pracowników. Ogólnie rzecz ujmując, pracownik na tym stanowisku ma za zadanie podnieść wydajność przedsiębiorstwa, wdrażać nowe koncepcje produkcji, a także nowe technologie. Do głównych obowiązków kierownika zakładu produkcyjnego należy, m.in.: kierowanie zakładem i zespołem pracowników, organizacja pracy zespołu-planowanie grafiku pracy, kontrola pracy pracowników, przyjmowanie dostaw, dokonywanie pomiarów technologicznych produkcji, a także wdrażanie nowych rozwiązań techniczno-organizacyjnych w sferze produkcji, przygotowanie i odpowiedzialność za prawidłową realizację budżetu oraz za optymalizację kosztów działalności podległych struktur, sporządzanie raportów i analiz wydajności produkcji, reprezentowanie firmy na zewnątrz, negocjacje i kontakty z instytucjami oraz osobami i firmami współpracującymi oraz monitoring rynku, oraz dba o przestrzeganie zasad BHP w zakładzie produkcyjnym.


WYMAGANIA

Kierownik Zakładu Produkcyjnego powinien mieć wykształcenie wyższe techniczne (np. specjalność technologia produkcji, automatyka, mechanika precyzyjna), a także znać w stopniu dobrym j. angielski i obsługę komputera. Mile widziane minimum trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem produkcyjnym. Ważną kwestią jest też znajomość technologii produkcji, cyklu produkcyjnego, automatów produkcyjnych, a także znajomość zasad zarządzania jakością oraz doświadczenie w obszarze zarządzania zespołem pracowników. Pracownik ten powinna cechować się również, m.in.: zdolnościami negocjacyjnymi, przywódczymi, odpowiedzialnością, sumiennością, komunikatywnością i samodzielnością, a także inicjatywą i konsekwencją w planowaniu i osiąganiu celów, odpornością na stres, bardzo dobrą organizacją pracy, umiejętnością zarządzania ludźmi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest zakład produkcyjny, hale produkcyjne, biuro. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Czas pracy zazwyczaj 8-godzinny. W większość osób pełniących tę funkcję, znajduje się w przedziale wiekowym 40-50 lat. Osoba na tym stanowisku ma duży kontakt z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje, itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektor produkcji działu Zarządzania Jakością, dyrektora generalnego, Managing Directora(dyrektora zarządzającego).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik Zakładu Produkcyjnego może być zatrudniony w dużych duże firmach i zakładach produkcyjnych, niezależnie od sektora, np.: w koncernach, fabrykach komponentów samochodowych, urządzeń automatyzacji procesów technologicznych, produkcji opakowań, w przemyśle elektrotechnicznym, w przemyśle budowlanym, w sektorze FMCG.


ZAROBKI

Wynagrodzenie kierownika zakładu produkcyjnego waha się w granicach od 4 tys. zł - 15 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia, samochód.

Praca Kierownik Zakładu Produkcyjnego
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Przemysł / Produkcja

  • Kierownik Produkcji / Kierownik Zmianowy

    Cukiernia P. Chojecki   łódzkie    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Obowiązki: kierowanie pracą zespołu podległych pracowników; organizacja pracy działu produkcji w oparciu o plany produkcyjne; nadzór nad realizacją oraz zapewnienie terminowości realizacji zleceń produkcyjnych; rozwiązywanie bieżących problemów natury organizacyjnej, personalnej oraz...

Najnowsze artykuły

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Zapotrzebowanie na osoby wykonujące usługi stolarskie jest wysokie – pracownik obróbki drewna i stolarz to zawody deficytowe we wszystkich województwach. Tymczasem chętnych do nauki stolarstwa brakuje. Czy dziś praca w warsztacie stolarskim może się opłacać, kim jest ebenista oraz ile zarabia stolarz w Polsce? Oto krótki przewodnik po jednym z najstarszych rzemiosł świata.

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Udział kobiet w zarządach spółek handlowych wynosi tylko 25%, najmniej licznie są reprezentowane w spółkach akcyjnych i z o.o., co pokazuje, że im wyższe szczeble zarządzania, tym mniej kobiet – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego. Na czym faktycznie polegają szklane bariery, które blokują kobiety w pracy?

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?