Lista stanowisk - Lean specialist

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Płatny Staż / Praktyki w dziale Ciągłego Doskonalenia

    PO Lighting Poland Sp. z o. o.   Niemce, k. Lublina    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    praktykant/stażysta  umowa zlecenie  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Zakres obowiązków: Pomoc w prowadzeniu projektów ciągłego doskonalenia; Wdrażanie narzędzi LEAN w obszarze produkcyjnym tj. 5S, SMED, TPM; Udział w balansowaniu procesów produkcyjnych; Pomiary czasu cyklu operatora / maszyny; Nadzór nad SPC w wybranych procesach produkcyjnych;...

Lean specialist

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Lean manufacturing lub lean management oznacza po polsku „szczupłą” produkcję i zarządzanie. Jest to określenie odnoszące się do działań produkcyjnych i usługowych ukierunkowanych na dostosowywanie się do potrzeb firmy lub klienta poprzez dostarczanie, w jak najprostszy sposób, dokładnie takich produktów i usług, na jakie istnieje zapotrzebowanie. Celem jest zmniejszenie kosztów i eliminacja niepotrzebnych działań oraz środków: oszczędność poprzez unikanie marnotrawstwa. Lean specialist zajmuje się więc analizą i optymalizacją procesu produkcji, tak aby wszystkie środki były wykorzystywane rozsądnie, a produkty bądź usługi wytwarzane w optymalnych ilościach, bez niepotrzebnych nadwyżek.

LEAN SPECIALIST – KIM JEST, ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Specjalista ds. lean odpowiada za wprowadzanie i koordynację działań doskonalących w zarządzaniu firmą. Znajduje i poddaje analizie przyczyny zaistniałych strat, przygotowuje plan poprawiania błędów oraz ulepszania procedur obowiązujących na kolejnych etapach produkcji. Tworzy raporty dotyczące wykorzystania środków i sugeruje, co jeszcze można poprawić, aby straty były jak najmniejsze, a produkcja w jak największym stopniu odpowiadała rzeczywistemu zapotrzebowaniu.

LEAN SPECIALIST: WYMAGANIA

Specyfika pracy w branży lean powoduje, że pracodawcy najchętniej zatrudniają kandydatów o wykształceniu technicznym i wysokich zdolnościach analitycznych. Bardzo dobrze widziane jest także doświadczenie w branży lean management oraz praktyczna znajomość narzędzi i metodyki LEAN. Posługiwanie się językiem angielskim lub innym językiem obcym zwykle traktowana jest jako dodatkowy atut, a wśród tzw. umiejętności miękkich potrzebnych w zawodzie specjalisty ds. lean najczęściej wymienia się umiejętność pracy pod presją czasu i pracy w grupie.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Specjaliści lean najczęściej znajdują zatrudnienie w zajmujących się dystrybucją lub przetwórstwem dużych firmach produkcyjnych, którym zależy na optymalizacji procesów i minimalizacji ponoszonych strat. Sposób zarządzania i produkcji, wywodzący się z rozwiązań stosowanych po II wojnie światowej w japońskim sektorze motoryzacyjnym, przeniesiony został następnie na grunt amerykański oraz europejski i z czasem coraz bardziej się popularyzuje.  Wyszkoleni specjaliści lean bez problemu powinni więc znaleźć pracę w polskim lub międzynarodowym przedsiębiorstwie, któremu zależy na optymalizacji zysków. Ofert pracy w tym zakresie nie brakuje.

LEAN SPECIALIST – ZAROBKI

Specjalista lean w Polsce zarabia przeciętnie od 3 069 do 4 944 zł netto. Mediana pensji wynosi zaś dokładnie 4038 zł netto, choć zarobki lean specialist są oczywiście zróżnicowane ze względu na wykształcenie i indywidualne predyspozycje konkretnego pracownika, a także wielkość i położenie  zatrudniającego go przedsiębiorstwa.

Praca Lean specialist
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!