NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Maszynista Maszyn Sitodrukowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Maszynista maszyn sitodrukowych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest pracownikiem zakładu poligraficznego, wyspecjalizowanym w obsłudze tychże maszyn i urządzeń. Sitodruk to technika wykorzystywana do wykonywania nadruków na papierze, tkaninach, drewnie, skórze, szkle, kartonie, tekturze, wyrobach ceramicznych, plastikach i metalach. Szereg czynności, wykonywanych przez maszynistę maszyn sitodrukowych umożliwia nadrukowywanie napisów i grafik na powierzchniach o niejednorodnej fakturze i kształcie. Czynności maszynisty rozpoczynają się od wykonania drewnianej ramki, na której rozpinana jest siatka o określonych właściwościach. Następnie przygotowuje się farby i wykonuje szablon nadruku, najczęściej metodą fototechniczną. Przedmiot, na którym ma znaleźć się żądany nadruk umieszcza się wewnątrz maszyny, bezpośrednio pod siatką i wprowadza się do niej barwniki, które przechodzą przez szablon wprost na dany przedmiot.


WYMAGANIA

Podobnie jak w przypadku maszynisty maszyn offsetowych, także i w tym przypadku warunkiem niezbędnym do podjęcia tego zawodu jest ukończenie jednej z poligraficznych szkół zawodowych lub techników. Niemniej ważnym i istotnym szczegółem jest dla potencjalnych pracodawców fakt posiadanego przez kandydata doświadczenia i dogłębna znajomość funkcjonowania i obsługi specjalistycznych maszyn i urządzeń, wykorzystywanych na terenie zakładu. Cechy personalne umożliwiające efektywną pracę w zespole, oraz zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków będzie w tym przypadku mile widziane. Technika sitodrukowa wymaga od osób z niej korzystających także ponadprzeciętnych zdolności manualnych.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy maszynisty maszyn sitodrukowych jest oczywiście przestrzeń zakładu poligraficznego, w którym został on zatrudniony.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają wcześniej już wspomniane zakłady poligraficzne, rozmieszczone na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki maszynisty maszyn sitodrukowych utrzymują się na średnim poziomie 2700 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Maszynista Maszyn Sitodrukowych

zobacz więcej ofert pracy dla Maszynista Maszyn Sitodrukowych