Lista stanowisk - Technolog Drewna

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Mistrz zmianowy

    Kronospan Mielec Sp. z o.o.   Mielec    praca stacjonarna
    specjalista (mid) / kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat   7 000 - 11 000 zł brutto/mies.
    2 dni
    Do obowiązków osoby na tym stanowisku będzie należeć m.in.: Nadzór nad poszczególnymi etapami procesu produkcji płyt wiórowych Nadzór nad jakością produkowanych wyrobów Bieżąca kontrola wydajności produkcji Organizacja pracy podległych pracowników na zmianie Monitorowanie i...
  • Furniture Designer

    Erwin Hymer Group Nowa Sól Sp. z o.o.   Nowa Sól    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior
    5 dni
    Responsibilities: Design and development of vehicle furniture assembly in cooperation with other engineers and installations; Designing individual parts and assemblies in the furniture field; Maintenance of parts lists in PDM system; Work with the individual systems (mainly CAD and PDM sometimes...

Technolog Drewna

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Technolog drewna jest specjalistą wykwalifikowanym w zakresie technologii wykorzystywanych na obszarze zakładów przemysłu drzewnego. W praktyce obowiązki osoby zatrudnionej w tym charakterze mogą sprowadzać się do kontrolowania i nadzorowania czynności wykonywanych na poszczególnych stanowiskach pracy, organizowania warunków do wykorzystywania najnowszych technologii i wdrażania tychże w obrębie zakładu, w którym dana osoba została zatrudniona. Często osoby posiadające tego rodzaju wykształcenie obsadzane są na stanowiskach kierowniczych w tego typu zakładach, a do ich obowiązków należy opracowywanie standardów jakości, wewnętrznych norm i procedur obowiązujących na terenie zakładu, a także wprowadzanie i ciągłe modernizowanie technologii obróbki drewna. Jako najlepiej wykwalifikowana i najbardziej doświadczona osoba w tym zakresie, technolog drewna realizuje także najtrudniejsze zadania z obszaru analizy gatunków drewna, ich klasyfikacji i oceny przydatności w procesie produkcji.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem kwalifikacyjnym, stawianym przed osobami aplikującymi na stanowisko technologa drewna jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, pozyskanego na akademii rolniczej lub politechnice, na kierunku technologia drewna. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie kandydata, pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. W przypadku osób aplikujących na stanowiska kierownicze niezwykle ważnymi okażą się zdolności zarządzania kapitałem ludzkim. Technolog drewna wykonuje szereg czynności o charakterze analitycznym, często realizowanych w przestrzeni laboratoryjnej, dlatego też zdolności numeryczne i analityczne będą dodatkowym atutem. Obsługa komputera na poziomie ponadpodstawowym będzie w tym przypadku także wymagana.


WARUNKI PRACY

Przestrzenią roboczą technologów drewna są zwykle zakłady obróbki i przetwórstwa drewna, przestrzeń laboratoryjna i produkcyjna tychże przedsiębiorstw.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w charakterze technologa drewna stwarzają wcześniej wspomniane zakłady pracy i przedsiębiorstwa produkcyjne i przemysłowe.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku utrzymują się na średnim poziomie 4000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Technolog Drewna
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.