Lista stanowisk - Mistrz

Polecane oferty - Serwis / Technika / Montaż

  • Mistrz Wydziału Montażu

    WIELTON S.A.   Wieluń    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    OPIS STANOWISKA: zapewnienie terminowej realizacji planu produkcyjnego, odpowiedzialność za jakość produkowanych wyrobów, współpraca z działami wsparcia oraz innymi wydziałami produkcyjnymi; organizacja pracy podległych pracowników; nadzór nad przestrzeganiem ustalonych zasad oraz...

Mistrz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Mistrz - tytuł przyznawany osobie, która osiągnęła najwyższy stopień wiedzy lub umiejętności w danej dziedzinie; ciesząca się swoistym autorytetem i będąca wzorem do naśladowania, dzięki czemu posiada pozycję/stanowisko, które wyróżnia ją spośród ogółu. Mianem tym określa się też wykwalifikowanego pracownika, który sprawuje nadzór nad produkcją w danym dziale.


WYMAGANIA

Aby uzyskać stopień mistrza należy posiadać: tytuł czeladnika, 6 - letnie doświadczenie zawodowe, wykształcenie co najmniej zawodowe. Po ukończeniu kursu pedagogicznego dla mistrzów, może szkolić uczniów i przygotowywać ich do zawodu. Osoba będąca mistrzem powinna charakteryzować się: bardzo dobrą organizacją pracy, determinacją w dążeniu do celu oraz umiejętnością pracy w grupie.


WARUNKI PRACY

Osoby z tytułem mistrza mogą pracować w warsztatach, zakładach produkcyjnych i usługowych. Mistrz pracuje w zespole w pomieszczeniu zamkniętym. Często zdarza się, że mistrz ma do czynienia z różnego rodzaju chemikaliami, dlatego miejsce pracy powinno być dobrze wentylowane.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Mistrz może szukać pracy w różnego typu firmach produkcyjnych i usługowych, gdzie potrzebny jest pracownik odpowiedzialny za organizację pracy oraz nadzór nad prowadzonymi pracami.


ZAROBKI

Zarobki mistrza zależą od prestiżu firmy i doświadczenia zawodowego. Pensje mistrzów oscylują powyżej średniej krajowej.

Praca Mistrz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę ma prawo do urlopu okolicznościowego z powodu ważnych wydarzeń w życiu osobistym, w tym pogrzebu bliskiego członka rodziny. Wyjaśniamy, jak skorzystać z takiego wolnego, kiedy należy nam się jeden, a kiedy dwa dni urlopu, a także co napisać na wniosku urlopowym i czy pracodawca ma prawo go odrzucić.

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i duże przeżycie dla całej rodziny. Z tej okazji pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka. Jak złożyć wniosek o urlop, czy będzie to płatna nieobecność w pracy i dlaczego najczęściej to ojcowie wykorzystują urlop okolicznościowy z powodu przyjścia na świat potomka?