Lista stanowisk - Instruktor Tańca

Instruktor Tańca

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Instruktor tańca zajmuje się nauką różnych rodzajów tańca – od klastycznego, przez towarzyski, współczesny aż po nowoczesny. Opracowuje układy taneczne i dobiera odpowiedni rodzaj muzyki do prowadzonych zajęć. Prowadzi lekcje grupowe i indywidualne, najczęściej w szkołach tańca, teatrach, domach kultury czy klubach fitness. Treningi odbywają się na różnym poziomie zaawansowania, zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.


WYMAGANIA

 

Aby podjąć pracę w tym zawodzie należy posiadać odpowiednie przygotowanie taneczne i talent do przekazywanie wiedzy innym. Niekiedy wymagane jest posiadanie wykształcenia drugiego stopnia z przygotowaniem pedagogicznym. Praca instruktora jest często poprzedzona wieloletnią karierą taneczną.

Instruktor tańca musi cechować się pewnymi umiejętnościami, które umożliwią mu efektywną pracę. Cechami pożądanymi są cierpliwość, opanowanie, łagodne podejście do kursantów i umiejętność dostosowania zajęć do ich możliwości. Musi mieć także podzielną uwagę, bowiem często zajęcia prowadzone są w kilkunastoosobowych grupach.

Wyróżnia się sprawnością i dobrą kondycją, by aktywnie prowadzić zajęcia i pokazywać figury taneczne oraz być dobrym motywatorem, zachęcającym uczniów do dalszych treningów.


WARUNKI PRACY

 

Tryb pracy instruktora tańca jest zazwyczaj zadaniowy. Prowadzi swoje zajęcia o różnych godzinach, także wieczorami oraz w weekendy. Trening z reguły trwa 1,5 godziny. Oprócz tego,musi poświęcić czas na opracowanie planu poszczególnych zajęć, by były one odpowiednio dostosowane do uczestników.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Instruktor tańca może szukać pracy w profesjonalnych szkołach tanecznych, klubach fitness, domach kultury czy ośrodkach rekreacyjnych. Osoby z większym doświadczeniem często zakładają własne szkoły tańca. Zarobić można także prowadząc zajęcia taneczne z dziećmi w szkołach czy przedszkolach.

ZAROBKI

 

W tym zawodzie na etacie zarobki wynoszą średnio 2-3 tys. złotych. Niektórzy instruktorzy pobierają pensje w formie stawek godzinowych. Wynoszą one średnio kilkadziesiąt złotych, ale największe gwiazdy, znane z telewizji, potrafią za takie zajęcia otrzymywać nawet kilkaset złotych. Instruktorzy czasami łączą etatową pracę z prowadzeniem dodatkowych zajęć wieczorami lub w weekendy.

Praca Instruktor Tańca
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!