Lista stanowisk - Hostessa

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

  • Ambasador Marki

    Modus Sp. z o.o. Sp. Kom.   Warszawa, i okolice    praca mobilna
    specjalista (mid)  umowa zlecenie  pełny etat   32,00 - 68,00 zł brutto/godz.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Wynagrodzenie w kanale Retail za 1 godzinę pracy 32,00 brutto – 62,00 brutto Wynagrodzenie w kanale HoReCa za 1 godzinę pracy 36,00 brutto – 68,00 brutto Rola Ambasadora Marki: Tworzenie pozytywnego wizerunku marki. Prowadzenie aktywacji konsumenckich ukierunkowanych na prezentację oferty i...

Hostessa

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Hostessa jest to osoba, której zadaniem jest wspieranie w działaniach promocyjnych firmy na targach, wystawach, imprezach promocyjnych, a także w biurach i urzędach, w klubach i restauracjach, na lotnisku lub w centrum handlowym. Hostessa jest jakby wizytówką swojego pracodawcy. W zależności od potrzeb hostessa pełni różne funkcje: prezenterki produktu, konferansjerki, kelnerki, promotorki, może też pełnić rolę osoby oprowadzającej po targach. Ponadto przekonuje ludzi o zaletach prezentowanych produktów, zachęca do kupna lub skorzystania z promocji.


WYMAGANIA

Hostessa musi charakteryzować się, m.in.: atrakcyjnym wyglądem, sprawnością fizyczną, umiejętnością nawiązywania kontaktów z ludźmi oraz umiejętnością znalezienia się w różnych sytuacjach. Bardzo przydatna jest znajomość języków obcych. Mile widziane są też cechy jak uprzejmość, uczciwość i pogodne usposobienie. Hostessa musi być także odporna na stres, długotrwały wysiłek oraz posiadać umiejętność pracy w szybkim tempie.


WARUNKI PRACY

Hostessy pracują w różnych miejscach, np.: urząd, biuro, hala targowa, centrum handlowe, hotel, restauracja, kluby. Pracownik ten musi zawsze mieć elegancki wygląd i pogodne nastawienie. Hostessa niemal cały czas pracuje z ludźmi. Czas pracy zależy od wymagań klienta - czasami praca trwa nawet kilkanaście godzin lub kilka dni i wiąże się z wyjazdem. Praca odbywa się zazwyczaj na stojąco, w butach na wysokim obcasie, stąd mogą występować bóle kręgosłupa i kończyn dolnych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoba chcąca pracować w tym zawodzie zazwyczaj korzysta z pośrednictwa agencji modelek i hostess - które mają bazy i w zależności od zleceń oferują pracę. Hostessa może pracować przy takich wydarzeniach jak: targi, wystawy, imprezy promocyjne, kongresy, promocje w dużych sklepach, itp.


ZAROBKI

Praca i zarobki hostessy są zazwyczaj nieregularne, toteż zawód ten może być traktowany jako praca dodatkowa. Wynagradzane hostessy naliczane jest za przepracowane godziny lub dniówki oraz zależy od warunków pracy, rodzaju promocji oraz zleceniodawcy. Zazwyczaj stawka za dzień pracy wynosi od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych.

Praca Hostessa
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.