Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Ubezpieczeniowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca ubezpieczeniowy to stanowisko niemal tożsame ze stanowiskiem agenta ubezpieczeniowego. Doradca zajmuje się pozyskiwaniem klientów dla zakładów ubezpieczeniowych, w imieniu których działa. Osoba obsadzona na tym stanowisku monitoruje podległy sobie teren w poszukiwaniu osób potencjalnie zainteresowanych ofertą ubezpieczeniową i umawia się z nimi na spotkania, na których przedstawia im kompleksowe rozwiązania, zorientowane na zaspokojenie ich indywidualnych potrzeb. Doradca ubezpieczeniowy podpisuje umowy i negocjuje ich warunki, działając z upoważnienia i na rzecz zakładu ubezpieczeniowego, przez który został zatrudniony. Osoba zatrudniona w tym charakterze wykonuje pracę, noszącą znamiona pracy akwizytora, kontaktuje się z klientami zdalnie i bezpośrednio.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed kandydatami na stanowisko doradcy ubezpieczeniowego, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z posiadanym przez nich wykształceniem – preferowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej. Kilkuletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, zdobyte na stanowisku agenta lub doradcy ubezpieczeniowego jest mile widziane. Drogę do zawodu otwiera przejście kursu specjalistycznego, zakończonego państwowym egzaminem, organizowanym przez Komisję Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Doradca musi posiadać także specyficzne cechy personalne, pozwalające na osiąganie zadowalających efektów, zdolności negocjacyjne i znajomość technik perswazyjnych. Dogłębna znajomość produktów ubezpieczeniowych, oferowanych przez dany zakład jest konieczne do wykonywania zawodowych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Doradca ubezpieczeniowy pozyskuje klientów zarówno w terenie, umawiając się na indywidualne spotkania, jak i w siedzibie lub oddziale zakładu ubezpieczeniowego, w którym został zatrudniony.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje oczywiście w branży ubezpieczeniowej – możliwości zatrudnienia stwarzają zakłady ubezpieczeniowe.


ZAROBKI

Zarobki przeciętnego doradcy ubezpieczeniowego utrzymują się na poziomie 3000 – 4000 złotych brutto miesięcznie i są rozliczane w oparciu o system prowizji.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Ubezpieczeniowy

zobacz więcej ofert pracy dla Doradca Ubezpieczeniowy