Lista stanowisk - Doradca Ubezpieczeniowy

Polecane oferty - Ubezpieczenia

 • Allianz Sp. z o.o.
  młodszy specjalista (junior) / kierownik/koordynator / menedżer  kontrakt B2B  pełny etat   5 000 - 10 000 zł netto (+VAT)/mies.  aplikuj szybko
  13 godz.
  U nas otrzymasz: Atrakcyjne, wieloskładnikowe wynagrodzenie (wsparcie finansowe, prowizje, premie i inne) - masz realny wpływ na wysokość dochodów. Jasną ścieżkę kariery – rozwiniesz się w kierunku samodzielnego menedżera. Uczestnictwo w autorskiej Akademii Junior Menedżera....
 • Konsultant ds. ubezpieczeń

  Accenture Sp. z o. o.   Warszawa   praca zdalna
  specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  rekrutacja online
  1 dni
  Czym będziesz się zajmował? Jako Konsultant ds. ubezpieczeń w zakres Twoich obowiązków będzie wchodzić: Przygotowywanie analiz dla klientów, które odpowiedzą na ich potrzeby i najnowsze globalne wyzwania w branży ubezpieczeniowej; Definiowanie, testowanie i wdrażanie nowych...

Doradca Ubezpieczeniowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca ubezpieczeniowy to stanowisko niemal tożsame ze stanowiskiem agenta ubezpieczeniowego. Doradca zajmuje się pozyskiwaniem klientów dla zakładów ubezpieczeniowych, w imieniu których działa. Osoba obsadzona na tym stanowisku monitoruje podległy sobie teren w poszukiwaniu osób potencjalnie zainteresowanych ofertą ubezpieczeniową i umawia się z nimi na spotkania, na których przedstawia im kompleksowe rozwiązania, zorientowane na zaspokojenie ich indywidualnych potrzeb. Doradca ubezpieczeniowy podpisuje umowy i negocjuje ich warunki, działając z upoważnienia i na rzecz zakładu ubezpieczeniowego, przez który został zatrudniony. Osoba zatrudniona w tym charakterze wykonuje pracę, noszącą znamiona pracy akwizytora, kontaktuje się z klientami zdalnie i bezpośrednio.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed kandydatami na stanowisko doradcy ubezpieczeniowego, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z posiadanym przez nich wykształceniem – preferowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej. Kilkuletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, zdobyte na stanowisku agenta lub doradcy ubezpieczeniowego jest mile widziane. Drogę do zawodu otwiera przejście kursu specjalistycznego, zakończonego państwowym egzaminem, organizowanym przez Komisję Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Doradca musi posiadać także specyficzne cechy personalne, pozwalające na osiąganie zadowalających efektów, zdolności negocjacyjne i znajomość technik perswazyjnych. Dogłębna znajomość produktów ubezpieczeniowych, oferowanych przez dany zakład jest konieczne do wykonywania zawodowych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Doradca ubezpieczeniowy pozyskuje klientów zarówno w terenie, umawiając się na indywidualne spotkania, jak i w siedzibie lub oddziale zakładu ubezpieczeniowego, w którym został zatrudniony.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje oczywiście w branży ubezpieczeniowej – możliwości zatrudnienia stwarzają zakłady ubezpieczeniowe.


ZAROBKI

Zarobki przeciętnego doradcy ubezpieczeniowego utrzymują się na poziomie 3000 – 4000 złotych brutto miesięcznie i są rozliczane w oparciu o system prowizji.

Praca Doradca Ubezpieczeniowy
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Ubezpieczenia

Najnowsze artykuły

DevOps Engineer – praca, wykształcenie, predyspozycje, zarobki

DevOps Engineer – praca, wykształcenie, predyspozycje, zarobki

DevOps Engineer to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów w IT. Firmy konkurują o specjalistów, a najlepsi mogą liczyć na zarobki rzędu kilkudziesięciu tys. złotych miesięcznie. Sprawdź, co musisz umieć, by zaczać karierę w DevOps.

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wywysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie. Sprawdź, jakie są objawy CFS.

Konkurs dla studentów i uczniów Praca.pl: Sztuczna inteligencja na rynku pracy

Konkurs dla studentów i uczniów Praca.pl: Sztuczna inteligencja na rynku pracy

Wygraj atrakcyjne nagrody w konkursie na temat sztucznej inteligencji. Masz pomysł na to, jak pod wpływem technologii zmieni się Twoje życie i praca? Opowiedz nam o swoich przewidywaniach!

Praca Wyspy Owcze – jak znaleźć pracę? Ile można zarobić?

Praca Wyspy Owcze – jak znaleźć pracę? Ile można zarobić?

Górzysty archipelag na Oceanie Atlantyckim jest otwarty na pracowników z Polski. Żeby wyjechać do pracy, nie musisz załatwiać wielu formalności, jednak przeszkodę może stanowić wymagany język obcy. Zobacz, czy masz szansę na pracę.

Producent muzyczny – praca, wykształcenie, predyspozycje, zarobki

Producent muzyczny – praca, wykształcenie, predyspozycje, zarobki

W teorii producentem muzycznym może zostać każdy – nie musisz mieć ani kierunkowego wykształcenia, ani nawet umieć grać na jakimkolwiek instrumencie. W praktyce zacząć karierę w tym zawodzie nie jest tak łatwo. Sprawdź, od czego zacząć.

Pomoc de minimis – definicja, dla kogo, limit, warunki

Pomoc de minimis – definicja, dla kogo, limit, warunki

Pomoc de minimis to wsparcie udzielane przez państwo małym i średnim przedsiębiorstwom. Zobacz, jakie musisz spełnić warunki, by je otrzymać oraz jaka jest wysokość świadczenia.