Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Nie szukaj pracy w ciemno

Nie szukaj pracy w ciemno

 
Nie szukaj pracy w ciemno

Od stycznia tego roku dostępna jest pierwsza edycja przewodnika dla osób poszukujących pracy – „Poradnik Praca”. Tworząc publikację redakcja portalu Praca.pl obrała sobie za cel dostarczenie czytelnikom praktycznego, rzeczowego i przydatnego kompendium wiedzy o wymaganiach i oczekiwaniach obecnego rynku pracy. 


Duży nacisk postawiony więc został na zawartość merytoryczną "Poradnika Praca". Artykuły zawierają nie tylko informacje statystyczne, dane liczbowe, ale również praktyczne wskazówki od pracodawców, w podziale na 10 kluczowych branż:

 

 

Czego jeszcze dowiesz się z "Poradnika Praca"?

 

  • 90% pracodawców poszukujących pracowników, potrzebuje ich w ramach rotacji na już istniejących stanowiskach. Odsetek nowych posad od lat jest na tym samym poziomie - ok. 10%. Wzrasta więc znaczenie kompetencji i umiejętności kandydatów. W „Poradniku Praca” prezentujemy te najważniejsze z punktu widzenia pracodawców w podziale na 10 kluczowych branż.
  • Mimo wysokiego bezrobocia, pracodawcy napotykają trudności w obsadzaniu aż 1/3 stanowisk. Dlaczego tak trudno pracodawcom znaleźć odpowiedniego pracownika? Wskazówki pracodawców dotyczące m.in.: materiałów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjnej czy praw kandydata  zaprezentowaliśmy w dziale Kariera i rozwój.
  • W 2012 r. w przypadku aż 68% ofert pracy związanych ze stanowiskami specjalistycznymi i kierowniczymi pracodawcy wymagali od kandydatów listu motywacyjnegoJak uniknąć najczęstszych błędów i niechciany obowiązek przekuć w sukces? Tego dowiesz się w artykule List motywacyjny nadal w cenie.
  • U jednego z kluczowych pracodawców z obszaru FMCG większość praktykantów po zakończeniu studiów otrzymuje propozycje stałej pracy. Prezentację tej firmy znajdziesz w sekcji FMCG.

 

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.