Jak skutecznie ubiegać się o przyjęcie na studia MBA

2016-09-29

 

Proces aplikacyjny na studia MBA może się wydawać nużący, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie wymagania uczelni. Od punktów GMAC i listów referencyjnych do pytań do pracy pisemnej MBA, ważnym jest, aby wyróżniać się  wśród innych kandydatów. Aby dostać się do wymarzonej uczelni biznesowej, trzeba mieć konkretną i jasną wizję tego, co możesz zaoferować, aby wzbogacić jej program MBA. Oferujemy porady, które pomogą Ci w procesie aplikacji.

Napisz dobrą pracę pisemną MBA

Dyrektor rekrutacji ze Stanford GSB’s MBA podpowiada: “Jeżeli skupisz się na opowiedzeniu nam, kim jesteś, jakie masz wartości i doświadczenia, dlaczego myślisz, że MBA da Ci szansę na lepszą przyszłość, wtedy odróżnienie się od innych pojawi się naturalnie”.

Dokładnie zbadaj program MBA, na który aplikujesz

Mając na uwadze koszt studiowania MBA, istotnym jest, aby dowiedzieć się czy wybrany program jest tym, czego szukasz, nie tylko w ramach obranego celu w karierze, ale również kultury studiowania na kampusie i jakości środowiska akademickiego.

Pamietaj o listach referencyjnych

Wybierz osoby, które mogą zarekomendować Twoje osiągnięcia i mocne punkty oraz potwierdzić to, o czym mówisz. Wybierz kogoś, kto dobrze Cię zna niż kogoś z imponująco wysokim tytułem, lecz bez wiedzy o Tobie. Podziel się celami i motywacjami odnośnie swej decyzji, co pozwoli im lepiej przygotować się do napisania listu, w tym nawet dolączenia anegdot.Aby spotkać się z najlepszymi światowymi uczelniami min. IE, EADA, Warwick, EBS, WHU, Long Island odwiedź targi QS World MBA Tour w Warszawie, 6-go października w Hotelu Marriott od 17:00-20:00. Wstęp wolny, po więcej informacji oraz rejestrację zapraszamy tutaj.

Przeczytaj także:

Skomentuj