Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 08-14.07.2019

2019-07-12

#RynekPracy

Gorący temat: kontrole Państwowej Inspekcji Pracy. W 2018 r. inspektorzy pracy przeprowadzili ponad 80 tys. kontroli w ponad 63 tys. podmiotów, zatrudniających łącznie 3,8 mln osób.
Ujawniono blisko 61 tys. wykroczeń przeciwko prawom pracownika - na sprawców wykroczeń nałożono prawie 15 tys. mandatów na kwotę bliską 18 mln zł.
Nieprawidłowości w zakresie wypłacania wynagrodzenia za pracę w ustalonym terminie dotyczyły co ósmego spośród 1,2 tys. skontrolowanych pracodawców. Szczegóły na portalu PulsHR.

4 lipca poznaliśmy wyniki badania Ekonomicznych Losów Absolwentów. Według tego raportu w finansowo najlepszej sytuacji są absolwenci kierunku analiza danych Szkoły Głównej Handlowej. Dobrze mają się też absolwenci wszelkiej maści kierunków informatycznych, co odzwierciedla aktualną sytuację na rynku pracy, czyli ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru IT. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do zapoznania się z artykułem na PulsHR.

#LiczbaTygodnia

1363 to nasza liczba tygodnia – tyle ogłoszeń o pracę w województwie kujawsko-pomorskim mogliście znaleźć na naszym portalu. Sprawdźcie tutaj.

#WartoWiedzieć

Pracownik zaczął zachowywać się w sposób budzący wątpliwości co do intencji i lojalności dla firmy? Okazuje się, że utrata zaufania może być powodem rozwiązania umowy o pracę. Szef musi jednak podać powody, dla których przestał polegać na swoim podwładnym. W jaki sposób właściwie uzasadnić wypowiedzenie umowy z powodu braku zaufania do pracownika? Sprawdźcie w naszej sekcji kariera i rozwój.

 #NaszeGrupy
Zapraszamy do dołączenia do naszych grup na Facebooku. Tworzymy społeczności, w których wspieramy poszukujących pracy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Jeśli szukacie ciekawych i dopasowanych ogłoszeń, chcecie podzielić się doświadczeniami, zainspirować .. do zobaczenia na grupie ??

 

 

 

Przeczytaj także: