Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 13-19.05.2019

2019-05-17

#RynekPracy
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że propozycja resortu dotycząca płacy minimalnej będzie wyższa niż ta, którą gwarantuje ustawa. Zgodnie z prawem minimalna pensja powinna wzrosnąć co najmniej do 2345 zł. Dążeniem ministerstwa jest to, aby nie pogarszać relacji minimalnego wynagrodzenia do średniego, które obecnie jest na poziomie ok. 47 %. Eksperci wyliczają, że wysokość płacy minimalnej może wynieść 2385 zł. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Trybunał Sprawiedliwości UE 14 maja wydał wyrok w sprawie mierzenia czasu pracy w hiszpańskim Deutsche Banku. Wyrok zobowiązuje wszystkie kraje Unii, w tym Polskę, do wymagania od pracodawców "obiektywnego, niezawodnego i dostępnego systemu pomiaru czasu pracy". Punktem wyjścia była sytuacja w hiszpańskich oddziałach DB. Związek pracowników hiszpańskich oddziałów DB wniósł do sądów sprawę o mierzenie czasu pracy. W opinii związku bank był zobowiązany do dokładnego mierzenia czasu pracy zatrudnionych. Taki system miał dawać żelazne podstawy liczenia nadgodzin. Jeśli chcecie poznać szczegół odwiedźcie portal PulsHR.

#EksperciDlaPracaPl
W tym tygodniu rozmawialiśmy z ekspertem – Olgą Żółkiewicz o tym, co pisać, a czego nie pisać w CV. Warto obejrzeć :)

 

 

 

#LiczbaTygodnia

W tym tygodniu odwiedzający nasz portal i poszukujący pracy w województwie wielkopolskim znaleźli ponad 1980 ofert pracy.

 

 

#WartoWiedzieć

Jest maj, ale pogoda nieciekawa - łatwo się przeziębić. Dla pracujących rodziców przygotowaliśmy małą powtórkę z zasad zwolnienia lekarskiego na dziecko. 

L4 na chorego malucha przysługuje zarówno mamie, jak i tacie, jednak nie w tym samym czasie. Oznacza to, że jeśli mama przebywa na urlopie wychowawczym, to tata nie ma prawa do tego przywileju. Rodzice nie mogą także skorzystać ze zwolnienia w przypadku, gdy inny z domowników może zająć się pociechą. Jeśli interesuje Was ten temat zapraszamy do sekcji Kariera i Rozwój na Praca.pl 

 

 

#Doradzamy

Szef dał wypowiedzenie? A może Ty chcesz odejść z pracy i wolisz mieć pewność, że formalności są w porządku? Podpowiadamy jak to zrobić.

 

Przeczytaj także: