Podanie o pracę do szpitala jako pielęgniarka

 
Podanie o pracę do szpitala jako pielęgniarka

Personel medyczny nie ma aktualnie problemów ze znalezieniem pracy. Pielęgniarki i położne, zgodnie z Barometrem zawodów 2022, są w grupie zawodów deficytowych w całej Polsce. W nielicznych powiatach to profesje będące w równowadze (kandydatów i ofert), natomiast nigdzie nie odnotowano nadwyżki kandydatek i kandydatów do pracy. To świetna wiadomość, zwłaszcza jeśli za Tobą ukończone studia, a przed Tobą początki kariery. Niemniej, aby dostać pracę, nie wystarczy zapukać do drzwi szpitala i zgłosić swoje chęci. Trzeba przejść formalny nabór. Jeśli zależy Ci na pracy w konkretnej placówce, która aktualnie nie poszukuje pracowników, złóż podanie o pracę w szpitalu jako pielęgniarka. Kiedy wysyła się taki dokument i jak go napisać?

 

Podanie o pracę w szpitalu jako pielęgniarka – kiedy warto je stworzyć?


Podanie o pracę do szpitala składamy, kiedy nie ma ogłoszonej rekrutacji. To szansa na wcześniejsze zwrócenie na siebie uwagi. Być może dyrektor, zanim opublikuje ogłoszenie, skontaktuje się z nami z ofertą pracy? Jeśli nie wyślemy podania, stracimy taką szansę.

Podanie krótko opisuje, kim jesteśmy, dlaczego chcemy podjąć pracę w danym szpitalu czy centrum medycznym. Jeśli więc nie mamy dużego doświadczenia zawodowego, warto przygotować podanie, w którym podkreślimy nasze zaangażowanie, komunikatywność, empatię. Krótko mówiąc, wszystkie te cechy, które są niezbędne w pracy pielęgniarki.

Warto wiedzieć, że odpowiedź dyrekcji na nasze pismo może nastąpić nawet po kilku miesiącach, kiedy szpital będzie miał braki kadrowe. Nie jest to zatem sposób na znalezienie pracy od zaraz. Raczej wybór dla cierpliwych, którzy bardzo chcą pracować w konkretnej placówce medycznej. Może się jednak też zdarzyć, że odpowiedź przyjdzie bardzo szybko. Podsumowując – niczego nie tracimy, możemy wyłącznie zyskać.

 

Podanie o pracę: pielęgniarka – jak napisać?

 

Podanie o pracę nie jest skomplikowanym dokumentem. Jego forma wygląda następująco:

 

dane kontaktowe kandydatki/ kandydata                                               miejscowość i data sporządzenia pisma
(imię i nazwisko,
zawód,
telefon i e-mail,
dane adresowe)

                                                                                                               dane adresata

                                                                             tytuł (Podanie o pracę)

Wstęp (prośba o zatrudnienie na stanowisku pielęgniarki)

Rozwinięcie (kilkuzdaniowy opis doświadczenia, kwalifikacji, w tym odbytych kursów i szkoleń, kompetencji miękkich, cech charakteru przydatnych w pracy w szpitalu, uzasadnienie, dlaczego chce się pracować w danym miejscu)

Zakończenie (informacja o załączeniu CV pielęgniarki, wyrażenie chęci osobistego spotkania, szerszego przedstawienia kandydatury)

                                                                                       Podpis poprzedzony zwrotem grzecznościowym

Lista załączników (CV).


O ile sama struktura podania o pracę w szpitalu nie nastręcza kandydatkom i kandydatom problemów, o tyle wiele osób ma problem z tym, co zawrzeć we wstępie, rozwinięciu i zakończeniu. Dlatego śpieszymy z podpowiedzią!

 

Wstęp


Szanowni Państwo (Szanowna Pani lub Szanowny Panie, jeśli zwracamy się do konkretnej osoby), zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko pielęgniarki w szpitalu nr… w…

 

Rozwinięcie

 

Jestem magistrem pielęgniarstwa na Uniwersytecie…, ze specjalizacją… Ukończyłam kursy w zakresie… Posiadam wszelkie niezbędne kwalifikacje do pracy w zawodzie.

Po studiach rozpoczęłam pracę jako pielęgniarka w Centrum Medycznym…, gdzie w ciągu 2 ostatnich lat zdobyłam praktyczne doświadczenie, głównie przy szczepieniach i w asystowaniu lekarzom w trakcie zabiegów.

Jestem osobą empatyczną, komunikatywną i entuzjastycznie nastawioną do życia. Nie boję się ciężkiej pracy, lubię kontakt z ludźmi, potrafię współpracować w zespole. Jestem pewna, że świetnie odnajdę się w pracy w Państwa placówce.

 

Zakończenie


Jako załącznik przesyłam moje CV. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pozytywne rozpatrzenie mojego podania o pracę na stanowisku pielęgniarki. Z przyjemnością spotkam się z Państwem osobiście, opowiem więcej o moim doświadczeniu i umiejętnościach.

Podanie o przyjęcie do pracy w szpitalu nie musi być długie. Nie należy skrupulatnie opisywać każdego punktu z CV, tylko po to, aby zapełnić kartkę. Co ważne, praca jako pielęgniarka wymaga nie tylko przygotowania merytorycznego, ale też szeregu cech charakteru i umiejętności miękkich. Są to np. cierpliwość, komunikatywność, empatia, wysoka kultura osobista, samodzielność i odpowiedzialność. Warto więc w uzasadnieniu wskazać na tego typu atuty.

 

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty