Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NEWEST JOBS - Pracownik Recepcji Medycznej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Pracownik recepcji medycznej to osoba, która musi łączyć wysokie kompetencje z pracą pod presją i życzliwością. Jest pierwszą osobą kontaktową dla pacjenta i to od niej zależy w dużej mierze jego ocena jakości obsługi. Jej postawa w znaczący sposób wpływa na jego podejście do wizyty u lekarza.

Do zadań stawianych osobie pracującej w recepcji medycznej należą: zapisywanie pacjentów na wizyty (na miejscu, telefonicznie oraz internetowo), przygotowywanie i archiwizowanie dokumentacji medycznej, wydawanie wyników badań pacjentom, a także szeroko pojęta obsługa i opieka nad pacjentami w czasie pobytu w placówce. Pracownik recepcji doradza przy wyborze specjalisty i terminów wizyt lekarskich, a także udziela informacji dotyczących zakresu świadczeń zdrowotnych. Osoba ta współpracuje także bezpośrednio z lekarzami i pielęgniarkami na terenie placówki.


WYMAGANIA

 

Praca na tym stanowisku nie wymaga wiedzy lub doświadczenia medycznego, choć jest ono z pewnością mile widziane i stanowi cenny atut kandydata. Wartościowe jest też posiadanie stażu na podobnym stanowisku. Niezbędna jest umiejętność obsługi telefonu i komputera. Kluczowe są takie cechy jak dobra organizacja pracy własnej, odporność na stres, umiejętność radzenia sobie z trudnymi klientami, komunikatywność oraz życzliwe podejście do pacjentów i współpracowników.


WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy zależą od miejsca i wielkości danego ośrodka. Punkty recepcji i rejestracji pacjentów to miejsca wielofunkcyjne, łączące funkcje biurowe i obsługi pacjentów. Często są półotwarte i znajdują się na korytarzach lub w pobliżu wejścia do placówki.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Możliwości zatrudnienia pracownika recepcji medycznej oferują zarówno publiczne, jak i prywatne kliniki, szpitale, przychodnie specjalistyczne i ogólne, punkty medyczne oraz prywatne gabinety.


ZAROBKI

 

Zarobki zależne są od charakteru danego podmiotu i formy umowy, a także liczby przepracowanych godzin. Mimo nierzadko stresującej i wymagającej opanowania pracy nie należą do najwyższych. Pracownik recepcji medycznej zarabia z reguły od 1500 do 2000 zł miesięcznie. Może też liczyć na ułatwiony dostęp do świadczeń medycznych lub prywatną opiekę medyczną.

NEWEST JOBS - Pracownik Recepcji Medycznej

see more jobs for Pracownik Recepcji Medycznej