Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik Kompletujący

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Pracownik Kompletujący to osoba pracująca w środowisku hurtowni lub magazynu, której głównym obowiązkiem jest skompletowanie zamówienia złożonego przez klienta i dostarczenie go do miejsca wydawania zamówień. W zależności od wielkości i rodzaju zamówienia, jego kompletowanie może zająć od kilku minut nawet do kilku godzin. W szczególnych przypadkach, gdy zamówienie obejmuje niedostępne w magazynie lub hurtowni artykuły, czas jego kompletowania może ulec wydłużeniu.


Praca przy kompletowaniu zamówień może wydawać się prosta, jednak w rzeczywistości wymaga skupienia, orientacji i uwagi. Pracownik Kompletujący przy wykonywaniu swoich obowiązków musi uważać, by żaden towar nie uległ zniszczeniu, a zawartość i jakość przesyłki była jak najlepsza. Obowiązkiem pracownika jest zgłoszenie wszelkich zauważonych wad lub zniszczeń, spisanie protokołu szkodowego i dostarczenie go do przełożonego. Najważniejszymi obowiązkami zawodowymi w tym zawodzie są: dbałość o powierzony sprzęt i narzędzia pracy, obsługa wózka widłowego, przygotowanie paczek do wysyłki, załadunek, wyładunek, sortowanie i ręczne przenoszenie towarów, czytanie zleceń i instrukcji, czuwanie nad odpowiednią klasyfikacją i rozmieszczeniem artykułów, zamieszczanie informacji identyfikacyjnych oraz wykonywanie prac porządkowych.


WYMAGANIA


Na stanowisku Pracownika Kompletującego najczęściej zatrudniane są osoby nie posiadające wykształcenia wyższego, absolwenci szkół średnich i szkół zawodowych. Od pracowników wymaga się dyspozycyjności, umiejętności organizacji pracy, rzetelności i odpowiedzialności. Przydaje się też zamiłowanie do porządku i dbałość o szczegóły. Praca przy kompletowaniu zamówień związana jest z dbaniem o szczegóły, dlatego nie mogą jej wykonywać osoby roztrzepane i leniwe. W procesie rekrutacyjnym dużym atutem będą uprawnienia do obsługi wózków widłowych czy doświadczenie na podobnym stanowisku pracy. W hurtowniach, w których kompletuje się zamówienia żywnościowe wymagana jest książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych.


WARUNKI PRACY


Praca Pracownika Kompletującego odbywa się w hurtowni lub magazynie. Jest to praca fizyczna, samodzielna, pod nadzorem i wymagająca zaangażowania od pracownika. Nie wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, natomiast wymaga skupienia i rzetelności. Sytuacje stresujące wynikają zazwyczaj z uszkodzeń towarów, problemów z kompletowaniem zamówienia i czasem realizacji zamówienia. Pracownik ma możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych i awansu, na przykład na kierownika magazynu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Możliwości zatrudnienia dla Pracownika Kompletującego stwarzają zarówno hurtownie i magazyny, jak i firmy internetowe prowadzące sprzedaż za pomocą Internetu. Mowa tu o firmach farmaceutycznych, spożywczych, RTV i AGD oraz innych. Zaletą tego typu stanowiska pracy są niskie wymagania rekrutacyjne i stosunkowo liczne oferty pracy.


ZAROBKI


Wynagrodzenie w zawodzie Pracownika Kompletującego wynosi od 1,5 do 2,5 tysięcy złotych. Jego wysokość wynika z wielu różnych czynników, w tym głównie efektywności pracy pracownika oraz majętności firmy. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja zakładu pracy.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik Kompletujący

zobacz więcej ofert pracy dla Pracownik Kompletujący