Lista stanowisk - Pracownik Sezonowy

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Pracownik sezonowy

    Mählmann Gemüsebau GmbH & Co. KG   Niemcy, Capplen (Niemcy)   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę / o pracę tymczasową  pełny etat  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: sadzenie, zbiór, pakowanie, sortowanie, mycie warzyw; praca na polu i na hali (w zależności od rodzaju pracy) Praca sezonowa - sadzenie, zbiór warzyw od kwietnia 2024 Wymiar pracy: sezonowa umowa o pracę. Opis stanowiska: praca odbywa się w systemie akordu grupowego,...
  • Pracownik sezonowy - zbiór pieczarek

    Weser-Champignon Dohme GmbH & Co.   Niemcy, Hoefingen koło Hannoveru   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  tymczasowa/dodatkowa   53,60 zł brutto/godz.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    10 dni
    Oczekiwania: Mile widziane doświadczenie w zbiorze pieczarek, Umiejętność pracy w grupie, Dyspozycyjność na czas trwania umowy, Sumienność, Dobry stan zdrowia.

Pracownik Sezonowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Praca sezonowa z uwagi jej charakter nie jest łatwa do zamknięcia w sztywnych ramach. Może ona bowiem dotyczyć wielu zajęć i czynności, a najistotniejszym czynnikiem określającym ją jest czas jej występowania. Jak sama nazwa wskazuje, praca sezonowa zależna jest od okresu – sezonu – i wykonywana jest przez część roku, w której występuje zwiększone zapotrzebowanie na siłę roboczą.


WYMAGANIA

 

W przypadku wielu prac sezonowych wymaganiami mogą okazać się wyłącznie chęci do pracy, sumienność i nastawienie na realizację zadań. Są to w większości prace niewymagające określonego wykształcenia, lecz odpowiedniego podejścia, lub takie, do wykonywania których wystarczy przejść szkolenie lub instruktaż.

Pracownicy sezonowi, podobnie jak inni pracownicy zatrudnieni na czas określony, powinni przejść badania lekarskie lub badania sanitarno-epidemiologiczne i zaliczyć szkolenie z zakresu BHP.


WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy związane są ściśle z typem zajęcia i branżą. W przypadku pracy w rolnictwie w znacznej części będzie to praca na otwartym powietrzu, dla pracowników w fabrykach miejscem pracy będą hale produkcyjne, w turystyce – hotele, miejsca wypoczynku czy restauracje.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Możliwość zatrudnienia pracowników sezonowych wykazuje wiele branż. Wśród tych oferujących znaczące zapotrzebowanie w zakresie pracy sezonowej wymienia się najczęściej: rolnictwo (praca przy zbiorach owoców i warzyw), turystykę (hotelarstwo, gastronomia, rozrywka, kempingi i miejsca wypoczynkowe, praca na statkach wycieczkowych i promach), praca fizyczna w fabrykach, w przetwórstwie, na budowach i przy remontach, praca w handlu (np. w okresach świątecznych do pakowania prezentów czy sprzedaży karpia).


ZAROBKI

 

Zarobki ściśle powiązane są z wykonywanym zajęciem. Często są bardziej atrakcyjne niż w przypadku pracy stałej, co ma skusić chętnych. W wielu przypadkach zarobki bezpośrednio zależą od przepracowanych roboczogodzin lub osiągniętego wyniku. Zaczynają się od kilku–kilkunastu złotych na godzinę, ale potrafią być i wielokrotnie wyższe, gdy związane są z napiwkami czy innymi dodatkami.

Praca Pracownik Sezonowy
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Praca fizyczna

  • Magazynier

    DSV Services Sp. z o. o.   Holandia, Venlo   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    12 dni
    Zakres obowiązków Będziesz odpowiedzialny za rozładunek/załadunek, kompletowanie zamówień oraz rozmieszczanie towarów w strefach magazynowych. Posiadamy lekki asortyment, a sam magazyn jest suchy i ciepły. Na naszych magazynach mamy między innymi odzież sportową oraz elektronikę znanych...

Najnowsze artykuły

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.