Praca.pl Poradniki CV / Życiorys
CV logistyk – jak napisać dobre CV?

CV logistyk – jak napisać dobre CV?

 
CV logistyk – jak napisać dobre CV?

Branża TSL jest otwarta na chętnych do pracy – zapotrzebowanie dotyczy różnych części kraju. Nie brakuje także ofert pracy jako logistyk. Żeby wziąć udział w rekrutacji, w większości przypadków będzie Ci potrzebny życiorys zawodowy. CV dla logistyka przygotujesz bardzo łatwo – wystarczy trzymać się podstawowych zasad tworzenia tego typu dokumentu, a najlepiej – skorzystać z gotowego szablonu CV. Czytaj dalej, by dowiedzieć się:

  • co powinno znaleźć się w CV logistyka,
  • jakich błędów unikać w czasie tworzenia życiorysu,
  • gdzie znaleźć darmowy kreator CV.

 

CV logistyk: co powinno zawierać?

 

Każdy życiorys zawodowy posiada ściśle określoną strukturę. Odpowiada ona po prostu temu, jakich informacji poszukują pracodawcy o kandydatach do pracy. Rekruterzy chcą się dowiedzieć przede wszystkim, jakie umiejętności posiada kandydat do pracy, a także sprawdzić, czy są one poparte doświadczeniem wyniesionym z pracy na podobnych stanowiskach bądź wykształceniem kierunkowym. Pamiętaj więc, że te trzy elementy – doświadczenie, umiejętności i wykształcenie – są najważniejsze w CV do pracy.

 

Do curriculum vitae możesz dołączyć zdjęcie, ale nie ma takiego obowiązku. Pamiętaj za to o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji! Taka klauzula CV dodawana jest automatycznie w dobrych programach do tworzenia dokumentów aplikacyjnych.

 

CV – wzór dokumentu:

 

  • podsumowanie zawodowe


Napisz kilka zdań na temat swojej ścieżki zawodowej. Podsumowanie, czyli profil zawodowy to lubiany przez rekruterów element dokumentu, dlatego – choć jest pewną nieobowiązkową nowinką – warto go przygotować.

 

  • doświadczenie zawodowe


W tej sekcji liczą się konkrety - daty zatrudnienia z dokładnością do miesiąca, nazwy stanowisk oraz firm. Warto także wymienić kluczowe obowiązki dla obejmowanych w przeszłości posad.

 

  • umiejętności


Podaj umiejętności specjalistyczne, np. dotyczące pracy z oprogramowaniem do zarządzania procesami logistycznymi. W dalszej kolejności wymień umiejętności miękkie, interpersonalne i inne.

 

  • edukacja


Błędem jest wymienianie wszystkich szkół, do których przyszło Ci uczęszczać – z perspektywy rekrutera liczą się tylko te mające związek ze stanowiskiem, na jakie aplikujesz.

 

  • języki obce


Jak wyżej wspomniano, w przypadku pracy logistyka znajomość języków obcych może być dużym atutem. Wymień język i określ poziom umiejętności.

 

Wielu kandydatów ma wątpliwości, czy w CV powinna znaleźć się sekcja: Zainteresowania. Nie ma tutaj uniwersalnej recepty. Ciekawe hobby może być atutem, które przykuje uwagę rekrutera. Pamiętaj jednak, by nie fantazjować w CV. Jeśli napisałeś / napisałaś, że Twoją pasją jest e-sport, może się okazać, że rekruter będzie chciał porozmawiać na ten temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku kłamstwa możesz przekreślić swoją kandydaturę – nikt nie chce bowiem zatrudnić osoby niewiarygodnej.

 

CV dla logistyka – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

Nie musisz daleko szukać. Bezpłatny Kreator CV znajdziesz na praca.pl. Masz do niego dostęp po zalogowaniu na stronie. Jeśli nie posiadasz konta użytkownika, założysz je również całkowicie za darmo.

 

W Kreatorze CV praca.pl znajdują się rubryki do wypełnienia. Możesz też samodzielnie dodawać i usuwać sekcje. Masz możliwość wgrania fotografii, a po ukończeniu edycji dokumentu – ściągnięcia go na swoje urządzenie (także bezpłatnie).

 

Przykładowa treść CV logistyka::

 

Anna Kowalska
tel.: 001 001 001
e-mail: anna-kowalska@xxx.pl

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Jestem związana z branżą TSL od 6 lat, początkowo jako młodszy specjalista ds. łańcucha dostaw, następnie jako samodzielny logistyk. Mam doświadczenie w pracy na rynkach wschodnich. W pracy bywam nieugięta, ale dotrzymywanie terminów i sprawny przebieg procesów to dla mnie świętość. Chętnie się uczę, szczególnie w zakresie wykorzystania nowych technologii w optymalizacji procesów logistycznych.

 

DOŚWIADCZENIE
styczeń 2018 – obecnie    Specjalista ds. logistyki
kontrola łańcuchów logistycznych, nadzór nad terminowością i jakością procesów, podtrzymywanie kontaktów z kontrahentami w tym zagranicznymi, praca w wewnętrznym systemie obsługi transportu, udział w planowaniu dostaw, zarządzanie 5-osobowym zespołem


styczeń 2015 – grudzień 2017    Młodszy logistyk
negocjowanie warunków współpracy z przewoźnikami, organizowanie transportu, nadzór nad procesami, prowadzenie rozliczeń z kontrahentami

 

EDUKACJA
wrzesień 2009 – czerwiec 2014, kierunek: logistyka, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

 

JĘZYKI
język angielski – poziom zaawansowany
język rosyjski – poziom średnio zaawansowany

 

UMIEJĘTNOŚCI
organizowanie i zarządzanie procesami logistycznymi z wykorzystaniem oprogramowania (pakiet biurowy, programy kalkulacyjne i inne specjalistyczne)
tworzenie i utrzymywanie kanałów dystrybucji
optymalizowanie procesów logistycznych pod kątem jakości, terminowości, optymalizacja kosztów
wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
dobra organizacja pracy
umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych
wysoka kultura osobista
umiejętność pracy pod presją czasu
umiejętność pracy w zespole
samodzielność

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"
Praca HSV Polska Sp. z o.o.

Polecane oferty

  • Specjalista ds. Logistyki

    HSV Polska Sp. z o.o.   Łódź, Polesie    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Koordynacja procesu zarządzania zamówieniami, w tym np. tworzenie zamówień sprzedaży w ERP, potwierdzanie terminów realizacji zamówień; Organizowanie i koordynowanie wysyłek produktów (Polska, Europa) we współpracy z firmami spedycyjnymi i agencjami celnymi;...
  • Kierownik Produkcji

    HSV Polska Sp. z o.o.   Łódź, Polesie    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Monitorowanie i nadzór nad procesami produkcyjnymi fabryki; Zatwierdzanie w systemie ERP nadzorowanego planu produkcji ; Nadzór i kontrola przestrzegania instrukcji technologicznych, warunków technicznych i norm jakościowych w procesie produkcji; Zarządzanie procesem...
  • HSV Polska Sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    6 dni
    Opis stanowiska przygotowanie form do ich instalacji na maszynie wtryskowej; montaż oraz demontaż form z maszyn wtryskowych; dokonywanie bieżących napraw mechaniczno-ślusarskich oraz okresowych przeglądów maszyn i urządzeń pod względem mechanicznym; zgłaszanie zapotrzebowania na zakup...

Najnowsze artykuły

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę ma prawo do urlopu okolicznościowego z powodu ważnych wydarzeń w życiu osobistym, w tym pogrzebu bliskiego członka rodziny. Wyjaśniamy, jak skorzystać z takiego wolnego, kiedy należy nam się jeden, a kiedy dwa dni urlopu, a także co napisać na wniosku urlopowym i czy pracodawca ma prawo go odrzucić.

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i duże przeżycie dla całej rodziny. Z tej okazji pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka. Jak złożyć wniosek o urlop, czy będzie to płatna nieobecność w pracy i dlaczego najczęściej to ojcowie wykorzystują urlop okolicznościowy z powodu przyjścia na świat potomka?