Praca.pl Poradniki Dla pracodawców
Rowerownia w miejscu pracy – dlaczego warto stworzyć takie miejsce?

Rowerownia w miejscu pracy – dlaczego warto stworzyć takie miejsce?

 
Rowerownia w miejscu pracy – dlaczego warto stworzyć takie miejsce?

Sport to zdrowie i chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że im więcej aktywności w naszym życiu, tym lepiej. Wiedzą o tym na pewno osoby decydujące się zastąpić samochód dwoma kółkami. Dojeżdżanie do pracy czy szkoły rowerem jest wpisane w kulturę Holendrów. Także w Polsce staje się coraz popularniejsze. To w końcu świetna alternatywa do stania w korku czy tłoczenia się w komunikacji miejskiej. Pracodawcy zauważają ten trend i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników. Rowerownia w pracy to jeden z nowoczesnych benefitów pozapłacowych. Dlaczego warto w nią zainwestować i o jakich kosztach mowa?

 

Rowerownia w pracy – zalety

 

Zalety dojazdu rowerem do pracy są bardzo liczne. Przede wszystkim aktywność ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, odporność, samopoczucie. Kolejne kwestie to finanse, uniknięcie stania w korkach oraz problemów z parkowaniem auta i w końcu proekologiczna postawa. Warto, aby pracodawcy wspierali pracowników, którzy decydują się na dojazd do pracy rowerem.

Zaoferowanie im miejsca, gdzie mogą spokojnie zostawić swój pojazd na 8 godzin pracy, z pewnością zyska aprobatę. Przed biurami zwykle brakuje stojaków na rowery. Rowerzyści muszą więc pozostawiać dwuślad pod chmurką, narażają się też na kradzież roweru. Firmowa rowerownia rozwiązuje te problemy.

Zadaszone miejsce ze stojakiem, do którego dostęp mają wyłącznie pracownicy, zapewnia bezpieczeństwo. Dla wielu osób może to być argument za tym, by dojeżdżać do pracy rowerem. Zwłaszcza jeśli mają drogi sprzęt i nie zostawiają go w przypadkowych miejscach.

Rowerownia może być też świetnym dopełnieniem działań well-being w środowisku pracy. Promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki zdrowotnej, pozwala stworzyć wizerunek pracodawcy, któremu zależy na dobrostanie pracowników. To ważny argument w rekrutacji, ale też czynnik wspierający motywację pracowników, budujący ich lojalność. Wraz z rowerownią powinno się zapewnić rowerzystom również zaplecze sanitarne – prysznice i szatnię, gdzie będą mogli zostawić kask i przebrać się ze sportowego w bardziej oficjalny strój.

Rowerownia ma również duży plus dla pracodawcy. To ciekawy benefit, który można zorganizować małym kosztem. Jakie środki są potrzebne do utworzenia takiego pomieszczenia?

 

Rowerownia – koszty utworzenia

 

Co najważniejsze, wydatki na rowerownię firma może wliczyć w koszt uzyskania przychodu i pokryć ze środków obrotowych. O jakich kwotach mowa? Wszystko zależy od wielkości firmy i liczby stanowisk na rowery. Najprostszy 10-stanowiskowy stojak to koszt ok. 1000 zł. Najlepiej, jeśli znajdzie się on w zamykanym pomieszczeniu, do którego dostęp będą mieli wyłącznie rowerzyści z firmy. Inną opcją jest też zorganizowanie zadaszenia bądź altany na strzeżonym terenie firmy. Rowerownia powinna przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo.

Więcej artykułów "Dla pracodawców"

Polecane oferty

  • Agent Nieruchomości

    Freedom Nieruchomości   Pruszków, ul. Lipowa 42a    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  kontrakt B2B   5 000 - 15 000 zł netto (+VAT)/mies.  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 godz.
    Twoje zadania? Systematyczne pozyskiwanie nieruchomości w oparciu o umowy na wyłączność. Utrzymywanie profesjonalnych relacji z klientami. Organizacja cyklu sprzedaży i marketingu własnej bazy ofert nieruchomości. Realizacja celów sprzedażowych. Współpraca z zespołem i dbałość o...
  • Specjalista ds. Kontroli Produkcji

    Roca Polska   Gliwice    praca stacjonarna
    specjalista mid / junior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 godz.
    Jeżeli posiadasz: wykształcenie min. średnie, bardzo dobra znajomość Excela, doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku pracy w firmie produkcyjnej – mile widziane; zdolność szybkiego uczenia się, znajomość programu SAP (mile widziane), zdolności analityczne i sprawna praca ze...
  • Fabryka Armatury IDMAR Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 godz.
    Opis stanowiska: Aktywne pozyskiwanie i obsługa klientów, Praca na podległym terenie, Realizacja polityki i wyznaczonych celów sprzedażowych, Budowa silnej pozycji firmy na lokalnym rynku, Monitorowanie działań konkurencji, Uczestnictwo w targach. Praca na terenie województwa:...
  • Handlowiec

    Praca.pl Sp. z o.o.   Gdańsk    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  aplikuj bez CV
    5 godz.
    Wymagania: gotowość do pracy zmianowej; znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie B-2 sprawna obsługa komputera, w szczególności programów biurowych; umiejętność profesjonalnej komunikacji i nawiązywania relacji; świetne umiejętności organizacyjne;
  • Księgowy / Księgowa - Specjalista ds. Podatków

    Praca.pl Sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    6 godz.
    Zakres obowiązków: Weryfikacja rejestrów VAT i sporządzanie JPK_V7M; Udział w sporządzaniu rozliczeń podatkowych CIT oraz podatku odroczonego; Księgowanie odsetek od pożyczek; Analiza zakupionych usług na potrzeby naliczenia wartości podatku u źródła (WHT) Monitorowanie i wsparcie...
  • Asystentka stomatologiczna / Asystent stomatologiczny

    Praca.pl Sp. z o.o.   Gdańsk    praca stacjonarna
    asystent  umowa o pracę / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj bez CV
    6 godz.
    Wymagania: umiejętność pracy ze stomatologiem "na cztery ręce" otwartość na podwyższania swoich kwalifikacji zawodowych; sumienność, dokładność i rzetelność; umiejętność pracy w zespole; doświadczenie w pracy z chirurgiem i / lub uprawnienia higienistki stomatologicznej jako dodatkowy atut;

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.