Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Badania i rozwój
Kierownik Laboratorium Badawczego

Lista stanowisk - Kierownik Laboratorium Badawczego

Polecane oferty - Badania i rozwój

  • Head of R&D Team (organic synthesis)

    A-SENSE sp. z o.o.   Puławy    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat   10 000 - 15 000 zł / mies. (w zal. od umowy)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Your responsibilities: Coordinating the work of team members Developing the structure and competence of the team Active participation in research work Participating in processes scale up Performing literature reviews and preparation of information batches for patent and grant applications...
  • Kierownik / Kierowniczka Laboratorium Medycznego

    Synevo Sp. z o.o.   Wrocław, ul. Gen. A.E. Fieldorfa 2    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Opis stanowiska: Zapewnienie właściwego funkcjonowania Laboratorium Medycznego; Kierowanie podległym personelem medycznym i niemedycznym; Rozwój kompetencji podległego zespołu; Nadzór nad realizacją wykonywanych badań; Nadzór nad sprawami administracyjnymi dotyczącymi laboratorium;...

Kierownik Laboratorium Badawczego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik laboratorium badawczego nadzoruje prace wykonywane w laboratorium badawczym przedsiębiorstwa. Sprawuje nadzór nad zatrudnionymi w nim pracownikami, laborantami. Jako najbardziej doświadczony spośród nich inicjuje projekty i kontroluje ich rezultaty, a także procesy prowadzące do ich osiągnięcia - koordynuje więc działania personelu na każdym etapie pracy. Praca tego typu nosi znamiona pracy naukowej, dając przy tym wiele satysfakcji i spełnienia; osoba, której powierza się obowiązki wynikające z kierowania laboratorium badawczym powinna wykonywać je z zaangażowaniem płynącym z powołania do zawodu.


WYMAGANIA

Kandydat na stanowisko kierownicze przy laboratorium badawczym powinien posiadać wieloletnie doświadczenie w pracy w charakterze laboranta, oraz szeroką, specjalistyczną wiedzę z zakresu prowadzonej działalności. Kandydat musi też odznaczać się kierunkowym wykształceniem wyższym - chemicznym, biologicznym, medycznym, etc. Wymaganymi cechami są także umiejętność analitycznego myślenia, zarządzania kapitałem ludzkim, kreatywność, umiejętność obsługi specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych i oprogramowania komputerowego potrzebnego do wprowadzania i archiwizowania danych.


WARUNKI PRACY

Kierownik laboratorium badawczego spędza większość czasu w zarządzanym przez siebie laboratorium, wykonując i analizując badania, koordynując prace personelu laboratorium. Osoba zatrudniona w laboratorium na stanowisku kierowniczym ponosi dużą odpowiedzialność także za bezpieczeństwo przebywającego w nim zespołu pracowników, do jego zadań należy również zapewnienie maksymalnej efektywności pracy poprzez równomierne rozłożenie obowiązków pomiędzy zaangażowanych członków zespołu, zgodnie z ich kwalifikacjami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają firmy i przedsiębiorstwa z branży chemicznej, medycznej, ochrony środowiska, i wielu innych, w których funkcjonują laboratoria badawcze. Także różnego rodzaju instytucje publiczne oferują wolne wakaty na tym stanowisku pracy.


ZAROBKI

Według niezależnych źródeł zarobki kierownika laboratorium badawczego zaczynają się od kwoty 4500 złotych brutto miesięcznie, stawkę zamyka kwota 7000 złotych brutto. Średnia krajowa osób zatrudnionych na tym stanowisku określana jest 6300 złotych brutto.

Praca Kierownik Laboratorium Badawczego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.