Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Finanse / Bankowość
Specjalista ds. Administracji Kredytów

Lista stanowisk - Specjalista ds. Administracji Kredytów

Polecane oferty - Finanse / Bankowość

  • Specjalista ds. Administracji i Rozliczeń

    DGP Clean Partner Sp. Z o.o.   Poznań    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    10 godz.
    Naszą firmę tworzą ludzie z pasją i dużą energią, których cechuje pozytywne myślenie i podejście do życia z bagażem wiedzy i doświadczenia. Dlatego odnosimy wspólny sukces, dołącz do naszego zespołu i zostań jego współtwórcą … Opis stanowiska: Do głównych zadań osoby...
  • PKO Bank Polski
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Na co dzień w naszym zespole:sporządzasz dokumentację kredytową w języku polskim i angielskim dla klientów Obszaru Bankowości Korporacyjnej i Przedsiębiorstw, tj. przede wszystkim dla klientów strategicznychi międzynarodowych, a także oddziałów zagranicznych PKO Banku Polskiego, w...

Specjalista ds. Administracji Kredytów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw administracji kredytów to przede wszystkim osoba, zajmująca się bieżącą administracją kredytów. Specjalista kontroluje także terminowość napływających od kredytobiorców spłat oraz weryfikuje zabezpieczenia dla tych kredytów. Specjalista ds. administracji kredytów opiniuje dotychczasowych kredytobiorców banku, na potrzeby innych banków. Specjalista zajmuje się na co dzień przygotowywaniem i archiwizowaniem dokumentacji kredytowej, a także wprowadzaniem danych do bazy komputerowej banku. Osoba obsadzona na tym stanowisku składa z prowadzonych przez siebie działań okresowe raporty, które przekazuje na ręce bezpośrednich przełożonych - najczęściej przed kierownikiem departamentu administracji kredytów. Specjalista jest zazwyczaj jednym z wielu członków departamentu administracji kredytów, dlatego tak istotna jest umiejętność pracy w zespole.


WYMAGANIA

Najczęściej pojawiającymi się wymaganiami kwalifikacyjnymi jest posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej na kierunkach takich jak ekonomia i pochodne, oraz doświadczenia, zdobytego w banku, lub innej instytucji finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem działu administracji kredytów. Od osób aplikujących na to stanowisko oczekuje się także ponadprzeciętnych zdolności numerycznych i analitycznych, znajomości prawa z zakresu finansów i rachunkowości, i rozeznania w bieżącym otoczeniu rynkowym. Konieczna będzie także umiejętność biegłej obsługi komputera, oraz zdolność efektywnej pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty do spraw administracji kredytów jest pracą połowicznie biurową, wykonywaną za pośrednictwem komputera, połowicznie zaś opartą na kontaktach z klientami - kredytobiorcami. Specjalista spędza także dużą część czasu przy porządkowaniu i analizowaniu dokumentacji kredytowej i wprowadzaniu danych do systemu komputerowego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku specjalisty ds. administracji kredytów stwarzają przede wszystkim banki.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 2500 złotych brutto miesięcznie, w zależności zaś od stażu i umiejętności pracownika mogą sięgać nawet 4000 złotych brutto miesięcznie. Kwestia zarobków jest także uzależniona od wielkości placówki i regionu lub miasta, w którym się znajduje.

Praca Specjalista ds. Administracji Kredytów
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Finanse / Bankowość

  • Specjalista ds. rozwoju produktów i procesów

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Na co dzień w naszym zespole:kształtujesz przebieg procesu kredytowego, jego automatyzację i digitalizację,optymalizujesz i upraszczasz proces kredytowy,analizujesz ofertę produktową innych banków,automatyzujesz procesy posprzedażowe. To stanowisko może być Twoje, jeśli:jesteś osobą...

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.