Lista stanowisk - Headhunter

Polecane oferty - Human Resources / Kadry

  • Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka ds. Rekrutacji

    Medicover Sp. z o.o.   Warszawa    praca zdalna
    specjalista junior / mid
    15 godz.
    U nas nauczysz się profesjonalnie rekrutować. Twoje zadania to: redagowanie i zamieszczanie ogłoszeń rekrutacyjnych; bezpośredni kontakt podczas całego procesu rekrutacji z Managerami Rekrutującymi; weryfikowanie i selekcjonowanie nadesłanych aplikacji; prowadzenie wywiadów z kandydatami;...

Headhunter

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Headhunter, w wolnym tłumaczeniu oznaczający łowcę głów, lub łowcę talentów, należy do grupy stosunkowo młodych zawodów przyszłości, z roku na rok zdobywających coraz większą popularność na rynku pracy. Także i zadania headhuntera wiążą się bezpośrednio z rynkiem zatrudnienia; osoba obsadzona na tym stanowisku, lub raczej podejmująca zlecenia o tym charakterze zajmuje się wyszukiwaniem nowych pracowników dla danego miejsca pracy. Headhunter opracowuje szczegółowy portret psychologiczny, kwalifikacyjny i charakterologiczny osoby, która najlepiej sprawdzi się na danym stanowisku, a następnie wyszukuje kandydatów spełniających te oczekiwania w sobie znanych źródłach. W niektórych przypadkach headhunter może także składać propozycje zmiany miejsca pracy osobom jej nieposzukującym składając atrakcyjne oferty finansowe w imieniu zleceniodawcy. Headhunter negocjuje warunki zatrudnienia i ewentualnego rozwoju zawodowego wedle upoważnień udzielonych mu przez zleceniodawcę.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze headhuntera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie skutkowałoby automatycznym objęciem stanowiska, jednak preferowane są osoby posiadające wyższe wykształcenie pozyskane na kierunku takim jak marketing i zarządzanie, psychologia, lub innym adekwatnym do zakresu wykonywanych obowiązków. Niezwykle ważne jest dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata i cechy personalne jakie posiada. Headhunter musi wykazać się niebywałą intuicją, zdolnościami analitycznymi i negocjacyjnymi, ponadprzeciętną komunikatywnością i kreatywnością. Musi także posiadać rozbudowaną siatkę kontaktów i źródeł w których poszukiwać będzie potencjalnych kandydatów na dane stanowisko.


WARUNKI PRACY

Praca headhuntera łączy w sobie cechy wielu innych stanowisk – począwszy od psychologa, poprzez doradcę zawodowego, na marketingowcu skończywszy; dlatego trudno jest sprecyzować miejsce jego pracy, lub charakter codziennych obowiązków.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają duże agencje i biura zajmujące się pozyskiwaniem pracowników, lecz headhunterzy często funkcjonują także w charakterze wolnych strzelców.


ZAROBKI

Średnie zarobki headhuntera określane są na poziomie 5000 złotych brutto miesięcznie, lecz w przypadku specjalistów, legitymujących się wyjątkową skutecznością mogą być znacznie wyższe.

Praca Headhunter
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.