Lista stanowisk - Inżynier DevOps

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Inżynier devops (obszar machine learning)

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    20 godz.
    Na co dzień w naszym zespole:analizujesz i implementujesz rozwiązania automatyzujące pracę data scientistów;automatyzujesz i wspierasz procesy wdrożeniowe (Terraform, Jenkins, Kubernetes)prowadzisz research nowych rozwiązań w obszarach: MLOPS, GCP;wspierasz data scientistów przy...
  • SQL System Reliability Engineer

    Cognizant Technology Solutions Poland Sp z o o   Warszawa    praca zdalna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    5 dni
    Working model: remote, Poland What we do: As Top Employer, we are dedicated to helping the world's leading companies build stronger businesses = helping them go from doing digital to being digital. Cognizant Poland offices are located in Gdansk, Wroclaw, and Kraków. With the capacity to support...

Inżynier DevOps

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Pojęcie DevOps stanowi połączenie dwóch angielskich słów – development (rozwój) oraz operations (operacje) – i idealnie oddaje charakter pracy inżyniera DevOps. Zadaniem osoby pracującej na tym stanowisku jest połączenie działań charakterystycznych dla działów rozwoju i developerów programujących aplikacje oraz działów utrzymania administratorów utrzymujących środowiska, w których te aplikacje działają. Celem inżyniera jest synergia działań związanych z tworzeniem kodu z infrastrukturą oraz usprawnienie komunikacji między zespołami i różnymi warstwami zarządzania w danej organizacji.

Do zadań inżyniera DevOps należą m.in.: współpraca z programistami i testerami w procesie przygotowania oprogramowania, administracja systemu operacyjnego, troubleshooting, konfiguracja i utrzymywanie środowisk developerskich, obsługa zadań związanych z bieżącym utrzymaniem systemów informatycznych, automatyzacja powtarzanych czynności i skracanie cyklu wytwarzania oprogramowania, wdrażanie strategii bezpieczeństwa systemów i sieci czy współpraca z zespołami developerów i QA.


WYMAGANIA

 

Preferowane jest wykształcenie wyższe drugiego stopnia (techniczne). Niezbędna jest także dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. B2). Najważniejsze jednak są umiejętności oraz znajomość systemów, narzędzi i języków programowania. Kluczowa okazuje się znajomość środowiska Linux (CentOs, RedHat, Debian, Ubuntu), języków skryptowych (Bash, Perl/Python, csh, Groovy, Fedora, Ruby), narzędzi budowania oprogramowania, doświadczenie w pracy z bazami danych, znajomość narzędzi (Puppet, Jenkins, Hudson, Apache Tomcat, Artifactory).


WARUNKI PRACY

 

Środowiskiem inżyniera DevOps jest praca przy komputerze w pomieszczeniach biurowych. Pracownicy otrzymują liczne benefity pozapłacowe: karty na zajęcia sportowe, prywatną opiekę medyczną, finansowanie kosztów szkoleń, udział w konferencjach technicznych i pozatechnicznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Praca dla inżynierów DevOps z reguły dostępna jest w dużych ośrodkach miejskich. Oferują je miejsca takie jak centra programistyczne dużych firm, firmy oferujące usługi doradcze i rozwiązania IT, działy programistyczne, firmy zajmujące się dostarczaniem i projektowaniem oprogramowania dla biznesu.


ZAROBKI

Zarobki na początku kształtują się na poziomie 4000–10 000 zł brutto. Doświadczeni pracownicy są w stanie osiągnąć pułap kilkunastu tysięcy zł miesięcznie.

Praca Inżynier DevOps
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Informatyka / Programowanie

  • Developer IT - Programista

    GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY   Gdańsk    praca stacjonarna   dziś wygasa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    8 dni
    Gdański Uniwersytet Medyczny realizuje projekt Interdyscyplinarnego Pomorskiego Centrum Medycyny Cyfrowej (IP_CMC). Przez najbliższe kilka lat GUMed planuje zmienić świat medycyny cyfrowej. Szukamy osoby będącej spoiwem łączącym świat IT i medycznych badań naukowych, a to wszystko w...

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.