Lista stanowisk - Inżynier DevOps

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Specjalista / Młodszy specjalista DevOps

    ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.   Warszawa, Jutrzenki 116    praca stacjonarna
    specjalista mid / junior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    5 dni
    Zakres obowiązków: Optymalizacja i automatyzacja procesów; Utrzymywanie i projektowanie systemu monitoringu; Utrzymanie środowisk opartych o docker swarm/kubernetes; Współpraca z zespołem testów i developerów; wymagania Znajomość Kubernetes, helm; Dobra znajomość Linux; Podstawowa...
  • Inżynier ds. chmurowych i devops

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna   za 3 dni wygasa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Na co dzień w naszym zespole: realizujemy zadania związanych z rozwojem Centralnego Systemu Informatycznego Banku w zakresie modułów systemu rozwijanego w technologii, .Net oraz chmurowych GCP, wspieramy realizację zmian w systemie centralnym w zakresie wykorzystania usług chmurowych,...

Inżynier DevOps

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Pojęcie DevOps stanowi połączenie dwóch angielskich słów – development (rozwój) oraz operations (operacje) – i idealnie oddaje charakter pracy inżyniera DevOps. Zadaniem osoby pracującej na tym stanowisku jest połączenie działań charakterystycznych dla działów rozwoju i developerów programujących aplikacje oraz działów utrzymania administratorów utrzymujących środowiska, w których te aplikacje działają. Celem inżyniera jest synergia działań związanych z tworzeniem kodu z infrastrukturą oraz usprawnienie komunikacji między zespołami i różnymi warstwami zarządzania w danej organizacji.

Do zadań inżyniera DevOps należą m.in.: współpraca z programistami i testerami w procesie przygotowania oprogramowania, administracja systemu operacyjnego, troubleshooting, konfiguracja i utrzymywanie środowisk developerskich, obsługa zadań związanych z bieżącym utrzymaniem systemów informatycznych, automatyzacja powtarzanych czynności i skracanie cyklu wytwarzania oprogramowania, wdrażanie strategii bezpieczeństwa systemów i sieci czy współpraca z zespołami developerów i QA.


WYMAGANIA

 

Preferowane jest wykształcenie wyższe drugiego stopnia (techniczne). Niezbędna jest także dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. B2). Najważniejsze jednak są umiejętności oraz znajomość systemów, narzędzi i języków programowania. Kluczowa okazuje się znajomość środowiska Linux (CentOs, RedHat, Debian, Ubuntu), języków skryptowych (Bash, Perl/Python, csh, Groovy, Fedora, Ruby), narzędzi budowania oprogramowania, doświadczenie w pracy z bazami danych, znajomość narzędzi (Puppet, Jenkins, Hudson, Apache Tomcat, Artifactory).


WARUNKI PRACY

 

Środowiskiem inżyniera DevOps jest praca przy komputerze w pomieszczeniach biurowych. Pracownicy otrzymują liczne benefity pozapłacowe: karty na zajęcia sportowe, prywatną opiekę medyczną, finansowanie kosztów szkoleń, udział w konferencjach technicznych i pozatechnicznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Praca dla inżynierów DevOps z reguły dostępna jest w dużych ośrodkach miejskich. Oferują je miejsca takie jak centra programistyczne dużych firm, firmy oferujące usługi doradcze i rozwiązania IT, działy programistyczne, firmy zajmujące się dostarczaniem i projektowaniem oprogramowania dla biznesu.


ZAROBKI

Zarobki na początku kształtują się na poziomie 4000–10 000 zł brutto. Doświadczeni pracownicy są w stanie osiągnąć pułap kilkunastu tysięcy zł miesięcznie.

Praca Inżynier DevOps
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Zapotrzebowanie na osoby wykonujące usługi stolarskie jest wysokie – pracownik obróbki drewna i stolarz to zawody deficytowe we wszystkich województwach. Tymczasem chętnych do nauki stolarstwa brakuje. Czy dziś praca w warsztacie stolarskim może się opłacać, kim jest ebenista oraz ile zarabia stolarz w Polsce? Oto krótki przewodnik po jednym z najstarszych rzemiosł świata.

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Udział kobiet w zarządach spółek handlowych wynosi tylko 25%, najmniej licznie są reprezentowane w spółkach akcyjnych i z o.o., co pokazuje, że im wyższe szczeble zarządzania, tym mniej kobiet – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego. Na czym faktycznie polegają szklane bariery, które blokują kobiety w pracy?

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?