Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Inżynier DevOps

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Pojęcie DevOps stanowi połączenie dwóch angielskich słów – development (rozwój) oraz operations (operacje) – i idealnie oddaje charakter pracy inżyniera DevOps. Zadaniem osoby pracującej na tym stanowisku jest połączenie działań charakterystycznych dla działów rozwoju i developerów programujących aplikacje oraz działów utrzymania administratorów utrzymujących środowiska, w których te aplikacje działają. Celem inżyniera jest synergia działań związanych z tworzeniem kodu z infrastrukturą oraz usprawnienie komunikacji między zespołami i różnymi warstwami zarządzania w danej organizacji.

Do zadań inżyniera DevOps należą m.in.: współpraca z programistami i testerami w procesie przygotowania oprogramowania, administracja systemu operacyjnego, troubleshooting, konfiguracja i utrzymywanie środowisk developerskich, obsługa zadań związanych z bieżącym utrzymaniem systemów informatycznych, automatyzacja powtarzanych czynności i skracanie cyklu wytwarzania oprogramowania, wdrażanie strategii bezpieczeństwa systemów i sieci czy współpraca z zespołami developerów i QA.


WYMAGANIA

 

Preferowane jest wykształcenie wyższe drugiego stopnia (techniczne). Niezbędna jest także dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. B2). Najważniejsze jednak są umiejętności oraz znajomość systemów, narzędzi i języków programowania. Kluczowa okazuje się znajomość środowiska Linux (CentOs, RedHat, Debian, Ubuntu), języków skryptowych (Bash, Perl/Python, csh, Groovy, Fedora, Ruby), narzędzi budowania oprogramowania, doświadczenie w pracy z bazami danych, znajomość narzędzi (Puppet, Jenkins, Hudson, Apache Tomcat, Artifactory).


WARUNKI PRACY

 

Środowiskiem inżyniera DevOps jest praca przy komputerze w pomieszczeniach biurowych. Pracownicy otrzymują liczne benefity pozapłacowe: karty na zajęcia sportowe, prywatną opiekę medyczną, finansowanie kosztów szkoleń, udział w konferencjach technicznych i pozatechnicznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Praca dla inżynierów DevOps z reguły dostępna jest w dużych ośrodkach miejskich. Oferują je miejsca takie jak centra programistyczne dużych firm, firmy oferujące usługi doradcze i rozwiązania IT, działy programistyczne, firmy zajmujące się dostarczaniem i projektowaniem oprogramowania dla biznesu.


ZAROBKI

Zarobki na początku kształtują się na poziomie 4000–10 000 zł brutto. Doświadczeni pracownicy są w stanie osiągnąć pułap kilkunastu tysięcy zł miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Inżynier DevOps

zobacz więcej ofert pracy dla Inżynier DevOps