Lista stanowisk - Młodszy Programista

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Senior Java Fullstack Developer

    WIPRO IT SERVICES POLAND Sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa
    starszy specjalista (senior)  kontrakt B2B  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    10 dni
    Job Description: This position is ideal for a software engineer who is passionate about solving challenging business problems and building applications that provide an excellent user experience. You will be one of the member of the Risk and Identity development team focusing on design and build of...

Młodszy Programista

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Jak wskazuje sama nazwa zawodu, młodszy programista jest osobą stojącą nieco niżej w hierarchii firmy niż programista. Różnice  w tych dwóch zawodach ograniczają się zazwyczaj do zakresu uprawnień i zarządzania, ponieważ obowiązki programistyczne, jakie oba zawody mają są zazwyczaj jednakowe. Młodszy programista to osoba, która tworzy programy, aplikacje i narzędzia w pewnym języku programowania. Większość młodszych programistów zna co najmniej kilka języków programowania (np. C, C++, Java), lecz specjalizuje się tylko w wybranych. Zadaniami zawodowymi Młodszego Programisty są zazwyczaj: realizacja prac programistycznych dla klientów, współpraca z doświadczonym zespołem specjalistów, tworzenie oprogramowania zgodnie z dostarczonymi wytycznymi, wsparcie techniczne i rozwiązywanie problemów w istniejących produktach oraz tworzenie dokumentacji technicznej do wykonanych programów i aplikacji.


WYMAGANIA


Od kandydatów na stanowisko młodszego programisty wymaga się ukończonych studiów wyższych na kierunku informatycznym. Niektórzy pracodawcy chętnie zatrudniają też studentów ostatnich lat studiów zaocznych, którzy wykazują predyspozycje do programowania. Mimo, że doświadczenie zawodowe zdobyte na podobnym stanowisku pracy jest dużym atutem w procesie rekrutacyjnym, w przypadku studentów lub świeżo upieczonych absolwentów informatyki wystarczyć mogą odbyte staże i praktyki. Ponadto, od kandydata wymaga się dobrej znajomości przynajmniej jednego języka programowania – znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem. Angielski to kolejny element ważny w CV kandydata – programista powinien świetnie orientować się w terminologii programistycznej i umieć tworzyć dokumentację techniczną po angielsku.


WARUNKI PRACY


Miejscem pracy Młodszego Programisty jest biuro, rzadziej jego własny dom (w przypadku wykonywania pracy zdalnej). Z przestrzeni biurowej wydzielono dla niego niewielkie stanowisko pracy, rzadko oddzielone od innych. Pracuje samodzielnie, pod nadzorem, choć często bierze udział w kilkuosobowych projektach, w trakcie których ma okazję uczyć się od starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Typowy wymiar pracy na tym stanowisku to 8 godzin dziennie, zazwyczaj między godziną 8.00 a 18.00. Czasem zdarzają się jednak sytuacje, gdy konieczna jest praca po godzinach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Możliwości zatrudnienia dla Młodszego Programisty oferują firmy z niemal wszystkich branż i dziedzin gospodarki. Oczywiście najważniejszymi pracodawcami są firmy z branży informatycznej i telekomunikacyjnej, jednak posady dla programistów znajdują się również w firmach finansowych, farmaceutycznych, medycznych, budowlanych i innych.


ZAROBKI


Jako, że stanowisko Młodszego Programisty jest pierwszym etapem rozwoju zawodowego w programowaniu, pensje wypłacane przedstawicielom tego zawodu nie są wysokie. Szacuje się, że średnia miesięczna pensja w zawodzie Młodszego Programisty wynosi 3200 zł brutto.

Praca Młodszy Programista
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.