Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Informatyka / Programowanie
Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer

Lista stanowisk - Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Programista Embedded C

    BitStream S.A.   Lublin    praca stacjonarna
    starszy specjalista (senior)  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    3 dni
    Zakres obowiązków: Tworzenie oprogramowania dla urządzeń transmisji i synchronizacji czasu w systemie LINUX lub RTOS, Projektowanie oprogramowania, implementacja, testowanie nowych funkcjonalności w nowych i już produkowanych urządzeniach, Samodzielne kierowanie rozwojem wybranych elementów...
  • Młodszy Specjalista FPGA

    ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.   Warszawa    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista junior / mid  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    3 dni
    Zadania: tworzenie oraz testowanie wysokiej jakości kodu źródłowego; uruchamianie oraz debugowanie projektów na platformach FPGA; udział w procesie testów i weryfikacji jakości urządzeń kryptograficznych; uczestnictwo w tworzeniu dokumentacji projektowej; Profil: wykształcenie wyższe...

Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Systemy Wbudowane (Embedded Systems) są to specjalne systemy stanowiące integralną cześć sprzętu komputerowego. Na ogół są szczegółowo dopracowane i zdefiniowane do zadań wykonywanych przez dane urządzenie.

Programiści tych systemów zajmują się ich tworzeniem i implementacją zgodnie z istniejącymi wymogami technicznymi i formalnymi. Przy każdym projekcie przygotowują specyfikację i architekturę tworzonego oprogramowania. Tworzą i opracowują także profesjonalna dokumentację projektową oraz czuwają nad utrzymaniem jakości oprogramowania nowych systemów.

Do ich obowiązków należy niekiedy również projektowanie 16-bitowych procesów z rodziny micro chip.

WYMAGANIA

Na tym stanowisku wymagana jest przede odpowiednia praktyka zawodowa w projektowaniu rozwiązań embedded. Dotyczy to zarówno sprzętu komputerowego, jak i oprogramowania np. C, C++. Konieczne są także umiejętności w zakresie obsługi programów wspierających projektowanie i urządzeń pomiarowych, a także doświadczenie w testowaniu stworzonych rozwiązań na poziomie testów jednostkowych i integracyjnych. Atutem będzie znajomość zagadnień sieciowych takich, jak Ethernet, TCP/IP, CAN.

Jak w każdej pracy w branży IT potrzeba jest również dobra znajomość języka angielskiego, zwłaszcza technicznego, która pomoże w codziennej komunikacji i obcowaniu z wykorzystywanymi w niej programami.

WARUNKI PRACY

Embedded developer pracuje najczęściej w siedzibie firmy (biura, laboratorium) i styka się codziennie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. W codziennej pracy ma kontakt m.in. z klientami, pracownikami innych działów, dostawcami urządzeń elektronicznych oraz narzędzi do rozwijania oprogramowania. Wielu pracodawców oferuje mu udział w szkoleniach branżowych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zapotrzebowanie dla specjalistów w zakresie projektowania systemów wbudowanych stale rośnie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zatrudnienie można znaleźć w firmach technologicznych oferujących kompleksowe usługi IT, jak również w działach innych przedsiębiorstw m.in. w branży motoryzacyjnej, logistycznej i innych, które swoje funkcjonowanie opierają na nowoczesnych systemach informatycznych.

ZAROBKI

Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą ok. 4,8-5,3 tys. zł. Niższe stawki wynoszą 3 tys. złe, a najlepsi osiągają miesięcznie 9-11 tys.

Praca Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Informatyka / Programowanie

  • Administrator Systemów Elektroenergetycznych

    Autostrada Eksploatacja S.A.   Torzym, ul. Sulęcińska 19    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Miejsce pracy: Biuro Ilanka – Torzym, ul. Sulęcińska 19 Zakres obowiązków: konserwacja, diagnostyka, naprawa i obsługa urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych i elektronicznych

Najnowsze artykuły

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Zapotrzebowanie na osoby wykonujące usługi stolarskie jest wysokie – pracownik obróbki drewna i stolarz to zawody deficytowe we wszystkich województwach. Tymczasem chętnych do nauki stolarstwa brakuje. Czy dziś praca w warsztacie stolarskim może się opłacać, kim jest ebenista oraz ile zarabia stolarz w Polsce? Oto krótki przewodnik po jednym z najstarszych rzemiosł świata.

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Udział kobiet w zarządach spółek handlowych wynosi tylko 25%, najmniej licznie są reprezentowane w spółkach akcyjnych i z o.o., co pokazuje, że im wyższe szczeble zarządzania, tym mniej kobiet – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego. Na czym faktycznie polegają szklane bariery, które blokują kobiety w pracy?

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?