Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor ds. Wsparcia Operacyjnego

Lista stanowisk - Dyrektor ds. Wsparcia Operacyjnego

Dyrektor ds. Wsparcia Operacyjnego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor do spraw wsparcia operacyjnego jest osobą odpowiedzialną za nadzorowanie i koordynowanie szeregu procesów, związanych z obsługą klientów. Celem maksymalizacji wydajności bieżącej obsługi klientów, dyrektor opracowuje i wdraża wewnętrzne procedury i normy postępowania, których wypełnianie kontroluje i nadzoruje. Dyrektor ds. wsparcia operacyjnego koordynuje procesy kontrolne w zakresie rozliczania się z klientami i sporządzania dokumentacji z prowadzonych operacji, a także realizowania założonego budżetu. Dyrektor ds. wsparcia operacyjnego przewodniczy działaniom podległego zespołu specjalistów, lecz jego uprawnienia dotyczą także pozostałych działów firmy. Ponadto, osoba obsadzona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za koordynowanie kontaktów z zewnętrznymi instytucjami finansowymi.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej występujących wymagań kwalifikacyjnych na stanowisko dyrektora ds. wsparcia operacyjnego, szczególnie istotnym jest konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, a także dokumentów, potwierdzających wieloletnie doświadczenie, pozyskane w branży finansowej, w tym na stanowisku kierowniczym. Charakter stanowiska wymusza obowiązek posiadania szczególnych zdolności w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, a także organizowania pracy własnej i podległych pracowników. Obszar kompetencji dyrektora jest bardzo szeroki, dlatego też od osób zainteresowanych pracą na tym stanowisku wymaga się obszernej wiedzy z pogranicza wielu dziedzin, oraz zdolności numerycznych, analitycznych i świadomości biznesowej. Umiejętność podejmowania strategicznych decyzji pod presją czasu będzie dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY

Praca dyrektora ds. wsparcia operacyjnego jest pracą biurową, lecz także opartą o bezpośrednie klienty z pracownikami działu i przedstawicielami zewnętrznych instytucji finansowych. Dyrektor może oczekiwać od pracodawców służbowego telefonu komórkowego, przenośnego komputera, czy służbowego samochodu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje przede wszystkim w instytucjach finansowych i branży bankowości.


ZAROBKI

Zarobki, z racji przynależności stanowiska do kadry zarządzającej kształtują się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Praca Dyrektor ds. Wsparcia Operacyjnego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.