Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik ds. Marketingu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Marketingu to osoba, która kieruje zespołem w dziale marketingu oraz dba o rozwój i współuczestniczy w tworzeniu strategii marketingowej firmy. Do głównych obowiązków osoby na tym stanowisku należy, m.in.: opracowywanie, wdrażanie oraz kontrola planów marketingowych w celu zwiększenia sprzedaży usług, współtworzenie strategii marketingowej firmy, wyznaczanie nowych kierunków rozwoju firmy, przygotowywanie umów i koordynacja ich realizacji (ścisła współpraca z działem handlowym), koordynacja kreacji i produkcji materiałów promocyjnych, działanie na rzecz nieustannego podnoszenia jakości oferowanych usług, kreowanie działań reklamowych i promocyjnych, współpraca z zarządem oraz kierownictwem poszczególnych działów, dbanie o pozytywny wizerunek firmy oraz reprezentowanie jej na spotkaniach biznesowych, motywowanie oraz kierowanie zespołem pracowników, monitorowanie i analiza danych rynkowych dotyczących segmentu –konsumentów i działań konkurencji, przygotowywanie raportów marketingowych i cenowych oraz akcji promocyjnych. Warto zaznaczyć, iż większość kierowników ds. marketingu, zajmujących do tej pory stanowiska niezależne od działów handlowych firm zaczyna łączyć funkcje marketingowe z funkcjami sprzedażowymi.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Marketingu powinien mieć wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: marketing, zarządzanie, ekonomia), a także znać bardzo dobrze znać język angielski oraz obsługę komputera. Mile widziane minimum 3- letnie doświadczenie w zakresie marketingu (B2B, promocja BTL, reklama) lub w sprzedaży. Ważną kwestią jest też wiedza ze znajomości rynku oraz technik jego badania oraz doświadczenie we wdrażaniu standardów merchandisingowych. W tym zawodzie bardzo ważna jest znajomość produktów i usług z danego sektora. Pracownik ten powinna cechować się również, m.in.: zdolnościami negocjacyjnymi, przywódczymi, odpowiedzialnością, sumiennością, komunikatywnością i samodzielnością, a także umiejętnością analitycznego myślenia, inicjatywą, dynamizmem, odpornością na stres oraz umiejętnością planowania i organizacji pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz praca w terenie - spotkania z kontrahentami. Dział trade marketingu może być jednostką odrębną lub stanowić część działu sprzedaży, channel business development (dystrybucja przy udziale partnerów handlowych) lub marketingu. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Praca samodzielna, pod nadzorem i wymagająca zaangażowania od pracownika. Średni wiek osób zajmujących to stanowisko, to 27-30 lat. Pracownik ten ma możliwość rozwoju zawodowego, np. na dyrektora handlowego (Sales Director) lub dyrektora generalnego (General Manager).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Marketingu może pracować, np.: w firmach branży FMCG, w branży motoryzacyjnej, zaawansowanych technologii (IT i telekomunikacji), w agencjach reklamowych, firm produkcyjnych, w firmach zajmujących się sprzedażą usług.


ZAROBKI

Wysokość wynagrodzenia kierownika ds. marketingu zależy firmy oraz od regionu kraju. Pensja kształtuje się od 3,500 zł - 4 tys. zł do nawet 20 tys. zł. Do tego dochodzą też premie zależne od wyników oraz od sukcesów całego zespołu (np. podpisania umowy z klientem, przekroczenia danego poziomu sprzedaży, zawarcia współpracy z nowym klientem w efekcie np. owocnych prezentacji czy targów). Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy.,

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik ds. Marketingu

zobacz więcej ofert pracy dla Kierownik ds. Marketingu