Lista stanowisk - Specjalista Customer Experience

Polecane oferty - Marketing / Reklama / PR

  • Inżynier ds. Jakości i Obsługi Klienta

    Praca.pl Sp. z o.o.   Gdańsk   
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    2 dni
    Zakres obowiązków: Efektywna obsługa reklamacji klientów; Śledzenie portali klienta i raportowanie ryzyk; Aktualizacja rejestru reklamacji; Wprowadzanie wymagań klienta w procesy; Kontakt z klientami: e-mail, telefon, wizyty; Reprezentowanie firmy w kwestiach jakości; Planowanie i...
  • Inżynier Jakości Klienta

    Aptiv   Gdańsk, Ul. Nowatorów 20   
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Miejsce pracy: Gdańsk, ul. Nowatorów 20 Będziesz odpowiadać za: Terminową obsługę zgłoszeń i reklamacji powierzonego klienta; Codzienny przegląd portali klienta (b2b) i kaskadowanie informacji o wynikach i ryzykach; Aktualizację rejestrów reklamacji zgodnie z ich bieżącym statusem;...

Specjalista Customer Experience

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Customer experience – doświadczenie klienta, to bardzo ważna dziedzina prowadzenia firmy – pozwala budować pozytywne, długotrwale relacje z osobami nawiązującymi kontakt z przedsiębiorstwem. To dzięki informacjom zwrotnym od konsumentów i budowanym na ich podstawie strategiom firma może zyskać zaufanie i lojalność klientów. Jest to zadanie, które powierza się specjaliście ds. customer experience.

CZYM SIĘ ZAJMUJE SPECJALISTA DS. CUSTOMER EXPERIENCE?

Specjalista ds. customer experience zajmuje się analizą wrażeń, doznań i emocji klientów w kontakcie z daną firmą. Sprawdza, jak wyglądały poszczególne etapy nawiązywania relacji, które z nich wpływały pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa, a które należałoby poprawić. Badanie satysfakcji klientów, analiza sprzedaży w kontekście budowania z nimi relacji, mają prowadzić do opracowania efektywnych strategii zarządzania relacjami.

Specjalista customer experience monitoruje wszelkie procesy, które mają wpływ na doświadczenia klientów – wizerunek w sieci, metody zawierania transakcji, obsługa klienta, opieka posprzedażowa, serwis reklamacyjny, nietypowe zachowania konsumentów. Nie odnosi się to tylko do sposobu przeprowadzania transakcji, ale także reklamy, urządzenia salonu, miejsca spotkań, działania strony internetowej itd.

SPECJALISTA DS. CUSTOMER EXPERIENCE – JAK ZOSTAĆ?

Nie ma wyznaczonej jednej konkretnej ścieżki, prowadzącej do pracy w zawodzie customer experience. Szkolenia tematyczne zdecydowanie mogą zwiększyć szanse na rynku. Ale o zatrudnienie mogą się też ubiegać osoby, które nie ukończyły szkoleń, lecz mają bogate doświadczenie na podobnych stanowiskach, np. związanych z obsługą klienta, z przeprowadzaniem badań marketingowych.

Niezbędne są także właściwe kompetencje – komunikatywność, otwartość, samodzielność, umiejętność łączenia informacji z różnych działów przedsiębiorstwa i wyciągania konstruktywnych wniosków. Z reguły oferty pracy kierowane są do osób bardzo dobrze posługujących się językiem angielskim.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

W związku z tym, że jest to jeszcze stosunkowo nowa dziedzina, oferty pracy płyną raczej od większych korporacji o charakterze międzynarodowym. Pracowników poszukują firmy budujące swoją markę, uwzględniając relacje z klientami.

WYNAGRODZENIE

W zależności od umiejętności i doświadczenia specjalisty, rangi przedsiębiorstwa, wynagrodzenie waha się od ok. 6000 zł brutto do ok. 12000 zł.

Praca Specjalista Customer Experience
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.