Lista stanowisk - Bioenergoterapeuta

Bioenergoterapeuta

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Bioenergoterapeuta jest osobą zajmującą się dziedziną medycyny niekonwencjonalnej, polegającą w dużym uproszczeniu na odblokowywaniu kanałów energii pacjenta, które mają zapewnić samoistne zwalczenie choroby przez organizm człowieka. Osoba pracująca w tym charakterze na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia, oraz informacji uzyskanych poprzez szczegółowy wywiad z pacjentem odnajduje kanały energetyczne i analizuje tak zwaną aurę pacjenta, oraz poprzez znane sobie metody wpływa na ich odblokowanie strumieniem energii. Jak w przypadku innych metod niekonwencjonalnych, bioenergoterapia posiada zwolenników i przeciwników, jednocześnie nie posiadając oficjalnie potwierdzonych skutków pozytywnych lub negatywnych dla odbiorcy. Jest wykorzystywana przeważnie w przypadkach, gdy pacjent nie znalazł dotychczas tradycyjnej metody niwelowania objawów chorobowych. Metoda ta może też oddziaływać pozytywnie na pacjenta poprzez autosugestię.


WYMAGANIA

Bioenergoterapia nie jest dziedziną medycyny akademickiej, dlatego też osoby się nią trudniące nie posiadają dyplomu ukończenia adekwatnych studiów medycznych, a jedynie zaświadczenie zdanego egzaminu w Izbie Rzemieślniczej na jednym z poziomów – czeladniczym, lub mistrzowskim. Konieczność posiadania wiedzy z pogranicza różnorodnych dziedzin, charyzmy, i innych zdolności, pozwalających na pozyskiwanie pozytywnych rezultatów jest w tym przypadku niezaprzeczalna. Bioenergoterapeuci muszą posiadać cechy personalne, umożliwiające umiejętne podejście do pacjenta, przeprowadzenie z nim wywiadu. Osoby trudniące się tym zawodem wielokrotnie łączą go z posiadaniem jednej spośród specjalizacji medycyny tradycyjnej.


WARUNKI PRACY

Zabiegi bioenergoterapeutyczne odbywają się w gabinecie bez udziału osób trzecich, podobnie jak w przypadku tradycyjnych wizyt lekarskich. Zawód ten posiada też większość cech tradycyjnej praktyki lekarskiej.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Najbardziej atrakcyjną formą wykonywania zawodu bioenergoterapeuty jest otwarcie własnej praktyki.


ZAROBKI

Zarobki bioenergoterapeuty mogą kształtować się w przedziale od 1200 do 3500 złotych brutto miesięcznie.

Praca Bioenergoterapeuta
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.