Lista stanowisk - Galwanizer

Galwanizer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Galwanizowanie to elektrolityczne pokrywanie powierzchni metalowych warstwami ochronnymi, mającymi też niekiedy znaczenie estetyczne – chromem, miedzią, brązem, etc. Galwanizowanie ma z założenia na celu zakonserwowanie powierzchni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, lecz praktyce można także przytoczyć przykład chromowania karoseryjnych części samochodowych – zabieg typowo dekoracyjny. Galwanizer zanurza przedmioty metalowe w odpowiednich roztworach, i umieszcza w nich anodę i katodę ustawiając jednocześnie natężenie i napięcie płynącego z anody do katody prądu. Po upłynięciu ustalonego czasu galwanizer sprawdza grubość utworzonej powłoki i ocenia jej trwałość, a następnie poddaje przedmiot obróbce – szlifowaniu i polerowaniu powłoki. Galwanizowane przedmioty płukane są w wodzie i suszone.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze galwanizera jest konieczność posiadania średniego wykształcenia technicznego lub dyplomu ukończenia szkoły zawodowej w adekwatnej specjalności. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata, pozyskane na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Galwanizer musi wykazać się cierpliwością i zaangażowaniem w wypełnianiu powierzonych obowiązków. Ich zakres wymusza także posiadanie zdolności manualnych i podstawowej wiedzy technicznej. Cechy personalne, umożliwiające efektywną pracę w zespole będą równie istotne.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy galwanizera jest zakład galwanizacyjny, często znajdujący się w dużych przedsiębiorstwach metalowych różnego rodzaju. Obowiązki wykonywane są z wykorzystaniem licznych maszyn i urządzeń, a także narzędzi ręcznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają liczne zakłady przemysłu metalowego, warsztaty galwanizerskie i zakłady jubilerskie.


ZAROBKI

Średnie zarobki osób wykwalifikowanych w tym zakresie kształtują się na poziomie 2100 złotych brutto miesięcznie.

Praca Galwanizer
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.