Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Operator CNC

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Operator CNC jest osobą odpowiedzialną za obsługiwanie specjalistycznych maszyn i urządzeń, służących do obrabiania tworzyw sztucznych i metali. Osoba zatrudniona w tym charakterze posiada niezbędne kwalifikacje i wiedzę pozwalającą na obsługiwanie nie tylko tradycyjnych maszyn, lecz także skomplikowanych, elektronicznych robotów, sterowanych elektronicznie. Operator CNC samodzielnie dobiera odpowiednie materiały i tworzywa, a także narzędzia wykorzystywane do ich obróbki. Operator monitoruje poprawne funkcjonowanie urządzeń, przeprowadza okresowe badania techniczne tychże, oraz wykonuje doraźne prace serwisowe. Osoba obsadzona na tym stanowisku reguluje i programuje urządzenia do obróbki metali i tworzyw sztucznych, a także opracowuje procedury i normy ich wykorzystywania. Dba także o czystość miejsca pracy i bezpieczeństwo w jego obrębie. Jest specjalistą realizującym całokształt procesów związanych z mechaniczną obróbką metali i tworzyw sztucznych.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, jakich spodziewać się mogą osoby zainteresowane pracą w charakterze operatora CNC, najważniejszą pozostaje kwestia posiadanego przez nie wykształcenia – potencjalni pracodawcy preferują osoby, legitymujące się wykształceniem wyższym, pozyskanym na uczelni o charakterze technicznym. Niemniej istotne jest wieloletnie doświadczenie w obsłudze maszyn CNC, ich regulowaniu i serwisowaniu. Ważne są także personalne cechy pracownika, pozwalające mu na efektywną pracę w zespole. Operator CNC musi posiadać dogłębną wiedzę z zakresu wykorzystywanych na terenie zakładu lub przedsiębiorstwa urządzeń i maszyn CNC, posiadać zdolności ich obsługi, regulacji i serwisowania. Osoba obsadzona na tym stanowisku musi także odznaczać się znajomością obsługi komputera na poziomie zaawansowanym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy operatora CNC jest oczywiście przestrzeń produkcyjna zakładu lub przedsiębiorstwa, do jego codziennych obowiązków należy bieżąca obsługa urządzeń i maszyn CNC, oraz sprawowanie nadzoru nad ich poprawnym funkcjonowaniem.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko operatora CNC funkcjonuje przede wszystkim w przedsiębiorstwach, zajmujących się obróbką metali i tworzyw sztucznych.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku mieszczą się w przedziale od 1200 do 1700 złotych netto miesięcznie, największe pensje otrzymują programiści urządzeń – stawka miesięczna może w tym przypadku sięgać nawet 4000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Operator CNC

zobacz więcej ofert pracy dla Operator CNC