Lista stanowisk - Przedstawiciel Regionalny

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

  • Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL S.A.
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zadania: aktywny rozwój działań handlowych na wyznaczonym terenie; pozyskiwanie nowych klientów i partnerów handlowych; utrzymywanie profesjonalnych relacji z dotychczasowymi klientami; badanie potrzeb klienta oraz opracowanie dedykowanej oferty; koordynacja i kontrola realizacji umów...
  • Przedstawiciel Regionalny (branża weterynaryjna)

    Vetlab Sp. z o.o.   Warszawa    praca mobilna
    specjalista mid / junior  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    2 dni
    Obszar pracy obejmuje województwa: mazowieckie i lubelskie. Zakres obowiązków: pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie dobrych relacji z obecnymi, realizacja założeń sprzedażowych i marketingowych, reprezentowanie firmy podczas targów i konferencji, raportowanie z prowadzonych działań...

Przedstawiciel Regionalny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Przedstawiciel regionalny odpowiada za pozyskiwanie klientów oraz ich obsługę sprzedażową i posprzedażową w danym regionie. Do głównych obowiązków pracownika na tym stanowisku należy, m.in.: identyfikowanie oczekiwań i potrzeb klientów, negocjowanie umów, a także analiza działań konkurencji. Celem pracy jest realizacja założonych celów sprzedażowych.


JAK ZOSTAĆ PRZEDSTAWICIELEM REGIONALNYM?

Praca jako przedstawiciel regionalny to zajęcie dla osób lubiących kontakty z ludźmi, świetnie zorganizowanych i odpowiedzialnych. Pracodawcy wymagają samodzielności w działaniu, wysokiej kultury osobistej, motywacji do pracy.

Pracę mogą podjąć osoby z różnym wykształceniem. Firmy oczekują co najmniej ukończenia szkoły średniej. Ważnym atutem jest znajomość branży, do jakiej się aplikuje, przydaje się zatem kierunkowe wykształcenie.

Praca przedstawiciela regionalnego odbywa się w terenie. To codzienne wyjazdy, spotkania z klientami w różnych miejscowościach. Dlatego wymagane jest nie tylko prawo jazdy, ale też swoboda w prowadzeniu samochodu.

Na tym stanowisku zwykle zatrudniane są osoby, które mają za sobą pierwsze doświadczenia w handlu, znają techniki negocjacyjne i sprzedażowe.


NA CZYM POLEGA PRACA JAKO PRZEDSTAWICIEL REGIONALNY?

Przedstawiciel regionalny wykonuje swoje obowiązki w siedzibie firmy, ale także w terenie, odbywając spotkania z klientami w podlegającym mu regionie. Dlatego musi liczyć się z nienormowanym czasem pracy i być osobą mobilną.

Do jego codziennych obowiązków należy pozyskiwanie nowych klientów, przygotowywanie ofert handlowych i umów, monitorowanie realizacji tychże kontraktów, prowadzenie spotkań i rozmów handlowych, negocjacje cenowe. Przedstawiciel regionalny reprezentuje firmę na targach, konferencjach branżowych, planuje kampanie promocyjne, koordynuje działania w zakresie wsparcia sprzedaży.


PRZEDSTAWICIEL REGIONALNY – ŚREDNIE WYNAGRODZENIE

Praca w zawodzie przedstawiciela regionalnego może przynosić satysfakcjonujące zarobki. Zwykle oparte są one jednak na systemie prowizyjnym, a w ogłoszeniach o pracę znaleźć można adnotację: atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników. Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń mediana zarobków regionalnych przedstawicieli handlowych wynosi 5630 zł brutto. 25% najlepiej zarabiających pracowników otrzymuje powyżej 7260 zł brutto miesięcznie. Przedstawiciel regionalny może też liczyć na benefity. Najczęściej to telefon komórkowy, laptop i służbowy samochód, także do użytku prywatnego.


ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ PRZEDSTAWICIELA REGIONALNEGO

Aby zostać przedstawicielem regionalnym, trzeba mieć doświadczenie w pracy w handlu. Pracownik na tym stanowisku reprezentuje firmę, odpowiada więc za jej wizerunek, dlatego pracodawcy chętnie wybierają osoby pewne siebie, z wysoką kulturą osobistą. Z doświadczeniem jako przedstawiciel regionalny można zajmować wyższe stanowiska, np. zarządzać działem handlowym czy oddziałem firmy w regionie.


GDZIE SZUKAĆ ZATRUDNIENIA JAKO PRZEDSTAWICIEL REGIONALNY?

Szukając pracy jako przedstawiciel regionalny, kandydat powinien skupić się w pierwszej kolejności na branży, w której zdobył już doświadczenie albo o której ma ugruntowaną wiedzę. Przykładowo osoba po kosmetologii łatwiej znajdzie pracę w firmie kosmetycznej niż ktoś bez takiego wykształcenia. Od przedstawiciela regionalnego w branży surowców rolnych wymaga się znajomości zasad produkcji rolnej czy handlu i logistyki produktów rolnych.

Praca Przedstawiciel Regionalny
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

  • Orion Pharma Poland Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Główne obowiązki: Odpowiedzialność za realizację planu sprzedaży Odpowiedzialność za budowanie i utrzymanie relacji z kluczowymi klientami firmy w powierzonym terenie Działalność zgodna ze standardami firmy Oczekujemy: Wykształcenie średnie lub wyższe Doświadczenie w sprzedaży...
  • Regionalny Koordynator ds. Dostawców Usług Medycznych

    Medicover sp. z o.o.   mazowieckie    praca mobilna   dziś wygasa
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat
    8 dni
    Twoje zadania: Budowanie sieci zewnętrznych dostawców usług medycznych. Odpowiedzialność za zakres i warunki współpracy z tymi dostawcami na obszarze przydzielonego regionu: województwo mazowieckie; Skuteczne pozyskiwanie nowych dostawców, jak również utrzymanie dobrej współpracy z...
  • WBS Sp. z o.o.
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    11 dni
    Opis stanowiska pracy / zadania: Podtrzymywanie oraz pozyskiwanie nowych kontaktów biznesowych z klientami na obszarze wybranych województw: Małopolskie / Śląskie / Dolnośląskie (sprzedaż urządzeń laboratoryjnych). Przygotowywanie ofert handlowych i prowadzenie negocjacji. Realizacja...

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.