Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Transport / Spedycja
Kapitan Statku Śródlądowego

Lista stanowisk - Kapitan Statku Śródlądowego

Polecane oferty - Transport / Spedycja

  • Kapitan na masowcach

    specjalista (mid)  kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Informacje: Stanowisko: Kapitan; Wynagrodzenie: 9500 USD; Typ statku: Bulk Carrier; Opis statku: Masowce pod banderami - Liberia / Bahama / Cypr / Malta DWT 30.000-82.000; Rejon pływania: Cały Świat; Długość kontraktu: 4 miesiące +2/-1;

Kapitan Statku Śródlądowego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kapitan statku śródlądowego wykonuje podobne obowiązki i posiada podobne uprawnienia do kapitana żeglugi morskiej, z tą różnicą, że prowadzone przez niego statki i załogi nie wychodzą na otwarte morze. Kapitan jest najwyższym zwierzchnikiem załogi statku, osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo jednostki i osób na niej przybywających, a także występującą w interesie armatora, czyli osoby eksploatującej statek. Ogromna odpowiedzialność, spoczywająca na kapitanie, oraz zakres posiadanej przez niego wiedzy i doświadczenia sprawia, że posiada on najwyższe uprawnienia i jest ostatecznym organem decyzyjnym w sytuacjach bieżących, lecz także w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla załogi statku. Kapitan podejmuje obowiązki administracyjne na statku – to on wypełnia dziennik pokładowy, wypłaca załodze pensje, a także organizuje żywność, wodę, i inne atrybuty niezbędne do wyruszenia w rejs. Kontrolując kurs i wskazania urządzeń pomiarowych, kapitan korzysta nie tylko z komputera, lecz także szeregu urządzeń elektronicznych i mechanicznych, z których obsługą musi być zaznajomiony.


WYMAGANIA

Droga do osiągnięcia stanowiska kapitana w żegludze śródlądowej rozpoczyna się wraz z ukończeniem jednego z techników mechanicznych, lub techników żeglugi śródlądowej. Kandydat na to stanowisko musi pozyskać także patent kapitana żeglugi śródlądowej, co jest jednoznaczne z osiągnięciem stopnia oficerskiego i zdania państwowego egzaminu w Inspektoracie Żeglugi Śródlądowej. Potencjalni pracodawcy zwracają także uwagę na doświadczenie praktyczne, pozyskane przez kandydata w żegludze śródlądowej.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kapitana w żegludze śródlądowej jest pokład samej jednostki pływającej. Kapitan nadzoruje i kontroluje prace wszystkich członków załogi, a także zapewnia organizacyjne warunki dla wykorzystywania statku.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kapitan statku w żegludze śródlądowej jest zatrudniany przez armatora, czyli właściciela lub najemcę statku, i działa z jego upoważnienia, w jego interesie, dbając o bezpieczeństwo statku i mienia na nim przewożonego.


ZAROBKI

Zarobki kapitana statku w żegludze śródlądowej kształtują się na średnim poziomie 4200 złotych brutto miesięcznie.

Praca Kapitan Statku Śródlądowego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.