Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Transport / Spedycja
Specjalista ds. Utrzymania Ruchu

Lista stanowisk - Specjalista ds. Utrzymania Ruchu

Polecane oferty - Transport / Spedycja

Specjalista ds. Utrzymania Ruchu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. utrzymania ruchu to osoba, która odpowiada za utrzymanie ciągłości procesu produkcyjnego poprzez zapewnienie pełnej sprawności technicznej urządzeń technologicznych. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: nadzór nad realizacją projektów z zakresu systemów zabezpieczenia technicznego, aktualizacja dokumentacji technicznej, organizacja przeglądów, konserwacji oraz napraw urządzeń produkcyjnych, udział w komisjach odbioru technicznego i przekazywanie do eksploatacji środków trwałych, realizacja modyfikacji w wyposażeniu zakładu (instaluje nowe urządzenia i maszyny, demontuje stare), a także, planuje dostawy części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, składa zamówienia na nowy sprzęt, współpracuje na poziomie operacyjnym z firmami zewnętrznymi w zakresie napraw i konserwacji urządzeń.


WYMAGANIA

Specjalista ds. utrzymania ruchu powinien mieć wykształcenie minimum średnie techniczne lub wyższe techniczne (mechanika/automatyka), a także prawo jazdy kategorii B oraz znać przepisy BHP. Ważną kwestią jest też znajomość zagadnień technicznych w obszarze utrzymania ruchu. Mile widziane 2 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z utrzymaniem ruchu. Pracownik ten powinien cechować się również, m.in.: analitycznym myśleniem, precyzją, zdolnościami negocjacyjnymi, przywódczymi, odpowiedzialnością, sumiennością, komunikatywnością i samodzielnością oraz bardzo dobrą organizacją pracy i umiejętnością zarządzania ludźmi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest przedsiębiorstwo - hale produkcyjne oraz biuro. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Osoba na tym stanowisku ma dość duży kontakt z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Pracownik ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia) oraz możliwość awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. utrzymania ruchu może być zatrudniony w branży: Produkcja/Technologia.


ZAROBKI

Wynagrodzenie pracownika tego kształtuje się w granicach od 2,500 zł. - 5 tys. zł. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Specjalista ds. Utrzymania Ruchu
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Transport / Spedycja

  • Pracownik ds. zarządzania parametrami RAMS​​​

    PKP Polskie Linie Kolejowe S.A   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku: weryfikacja oraz aktualizacja zapisów dokumentów wewnętrznych, w tym instrukcji, pod kątem wymagań określonych w normie PN-EN 50126, współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie parametrów RAMS dla podsystemu sterowanie, dokonywanie analiz...
  • Technik Utrzymania Ruchu

    PERLA POLSKA Sp. z o.o. Spółka Komandytowa   Słupsk, ul. Europejska 10    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Zadania na stanowisku: utrzymanie ciągłości produkcyjnej; bieżący nadzór nad sprawnością techniczną maszyn i urządzeń, diagnozowanie i usuwanie awarii i usterek; uczestnictwo w rozruchu nowych maszyn i urządzeń oraz linii produkcyjnych; przezbrajanie maszyn; rozkręcanie i skręcanie...
  • Pracownik ds. zatwierdzeń instalacji systemu ERTMS

    PKP Polskie Linie Kolejowe S.A   Warszawa    praca stacjonarna   dziś wygasa
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    6 dni
    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku: przygotowanie i aktualizacja instrukcji oraz procedur, a także opracowywanie wzorów dokumentów Spółki, wymaganych dla zrealizowania procesu zatwierdzania instalacji ERTMS, przeprowadzanie szkoleń dla pracowników Spółki w zakresie zatwierdzeń...

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.